Pożywne śniadania

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, głosi stare, polskie przysłowie, które nasze mamy powtarzały nam jak mantrę za każdym razem, gdy nie chcieliśmy zjeść porannej kanapki. Że śniadanie jest ważne, zgodzi się chyba każdy, ale dziś już inaczej podchodzi się do kwestii żywienia, w tym godzin ilości posiłków również.

Wcale nie jest powiedziane, że każdy bezwzględnie powinien jeść śniadanie przed wyjściem z domu. Wielu z nas po prostu nie ma na to ochoty z samego rana i już. Lekarze dietetycy mówią, że wcale nie jest to konieczne. Każdy z nas ma inne zapotrzebowanie, preferencje i przyzwyczajenia. Czasami warto wsłuchać się we własny organizm.

Śniadanie powinno być pożywne, ale wcale nie musi być bardzo złożone. Warto zjeść porządną porcję, ale nie koniecznie. Można po prostu rozłożyć śniadanie na kilka rat. Na pewno przyda się dobra kanapka na razowym pieczywie z serem lub wędliną, jakiś owoc i coś do picia, aby nawodnić organizm od samego rana. Jeśli chodzi o tę ostatnią kwestię, to warto dobrze się zastanowić.

Kawa ma bardzo wielu zwolenników, ale nie jest najlepszym wyborem na śniadanie. Szczególnie jeśli pijemy ja na czczo. Co pić zamiast kawy do porannego posiłki? Możliwości jest wiele. Idealnym pomysłem jest po prostu zwykła woda, nawet z kranu z sokiem z cytryny lub sok wyciśnięty ze świeżych owoców. Równie dobrze sprawdzi się zielona herbata, czy kawa zbożowa.

Warto zjeść rano również jakiś owoc, który zapewni zastrzyk cukru, a tym samym energii, tak potrzebnej do prawidłowego funkcjonowania

http://www.naszauroda.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here