Umiejętności 2-miesięcznego dziecka

Nie ulega wątpliwości, że dziecko po swoich narodzinach ma do opanowania wiele rozmaitych umiejętności. Rozwój dziecka przebiega według ściśle określonych etapów. Warto się z nimi zapoznać.

Trzeba podkreślić, że dzieci rozwijają się w różnym tempie. Warto jednak zwrócić uwagę na pewne niepokojące zjawiska, które nie powinny umknąć uwadze rodziców. Rodzice powinni posiadać podstawową wiedzę odnośnie prawidłowego rozwoju dziecka. Rodzic między innymi powinien wiedzieć, co potrafi 2 miesięczne dziecko. Dzięki takiej wiedzy można odpowiednio zareagować w stosownym czasie. Pierwsze oznaki zaburzeń rozwojowych można już zauważyć u kilkumiesięcznych dzieci. Zdiagnozowanie autyzmu u małego dziecka nie jest jednak takie proste, jak mogłoby się wydawać. Dzieci, które skończyły dwa miesiące, powinny reagować na otoczenie, przekręcać główkę i wodzić wzrokiem za przedmiotem lub źródłem interesującego dźwięku. Występuje odruch ssania i chwytania różnych rzeczy. Dziecko w tym wieku jest zainteresowane otoczeniem. Zdarza się, że dziecko płacze, kiedy nie widzi swojego opiekuna lub w sytuacji gdy jest głodne. Jest to zupełnie naturalne zachowanie. Kilkumiesięczne dzieci przesypiają większość czasu. Lubią się również bawić.

Każde dziecko przychodzi na świat wyposażone w podstawowe odruchy przystosowawcze. Dziecko uczy się rozpoznawać określone bodźce z otoczenia, na przykład uczy się rozpoznawać ludzkie twarze, zwłaszcza twarz matki. Kilkomiesięczne dziecko jest całkowicie bezbronne i zdane na dorosłych opiekunów.

http://www.metasetagalareta.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPożywne śniadania
Następny artykułCukrzyca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here