Relaks na wyspach Phi Phi – dlaczego warto?

Zanudza cię Polska, czy nawet europejska codzienność? Chciałbyś może spróbować czegoś nowego, niekonwencjonalnego? Wyspy Phi Phi mogą być właśnie tą opcją, która przypadnie ci do gustu. Dlaczego? Po pierwsze, zaznasz tu nieskazitelnej czystości powietrza i wody, co nad Bałtykiem często się nie zdarza. Po drugie, odpoczniesz od samochodowych spalin, które są jednym z głównych składników zanieczyszczeń w zatłoczonych miastach. Ale nie tu, na terenie Parku Narodowego Tajlandii używanie takich środków transportu, jak auto, jest zabronione. Jeśli już się przekonałeś, nie podejmuj pochopnych decyzji, żeby nie zepsuć sobie pobytu w tym wspaniałym miejscu. Wbrew pozorom, najlepszym okresem do spędzenia tam wakacji jest początek roku, a konkretnie miesiące styczeń – maj. Błękit nieba i przygrzewające słońce gwarantowane!

Relaks na wyspach Phi Phi – dlaczego warto?Pierwsze kroki i atrakcje turystyczne

Przebywając na Phi Phi masz pełną dowolność. Możesz skorzystać ze stacjonujących tam hoteli, które, o dziwo, nie są drogie, ale równie dobrze masz możliwość rozstawienia namiotu przy plaży i delektowania się wspaniałymi widokami. Te zrobią na tobie wrażenie szczególnie w punkcie widokowym Tonsai Bay. Nieskazitelnie czyste, bielutkie plaże, skały znajdujące się nieopodal, a także panorama na całą zatokę – to wszystko będziesz miał okazję podziwiać. Intrygującym sposobem na spędzenie czasu jest plaża Monkey Beach. Zamieszkujące ten teren małpki nie pogniewają się z powodu twojej obecności, a sam zapewne pierwszy raz będziesz miał okazję stanąć z nimi twarzą w twarz. Wspomnienie na całe życie i świetna, oryginalna przygoda.

Woda priorytetem

Dla fanów spędzania czasu w kontakcie z wodą również coś się znajdzie. Bez problemu będziesz mógł wypożyczyć sprzęt do nurkowania i zasięgnąć porady od profesjonalnego instruktora. Od tego on przecież jest! Zwiedzając podwodny świat warto zobaczyć słynną rafę – Shark Point. Jest ona powszechnie uważana za największą atrakcję okolicy. Jeśli chodzi o niezbędny ekwipunek, sytuacja podobnie się ma z żeglowaniem i wyprawami kajakiem. Gdy już wszystko uda się załatwić, wyruszcie na wycieczkę do zatoczki Maya Bay, gdzie podziwianie skał wyrastających z morza kreuje niepowtarzalny krajobraz tego bajkowego miejsca. Nie można jednak zapomnieć o tamtejszej plaży, która uznawana jest za jedną z najpiękniejszych na świecie. Co może być więc lepszego od relaksu na tak zjawiskowym terenie?

Inne sposoby gospodarowania czasem

Oczywiście woda i okolice to nie jedyna atrakcja w tej części Tajlandii. Oprócz wypoczynku nad morzem można urozmaicić sobie czas o wspinaczkę górską lub wyprawy paralotnią, które również cieszą się ogromną popularnością. W miasteczkach natkniemy się na wiele przytulnych miejsc, gdzie znajdują się m.in. sklepy z pamiątkami, czy kafejki. Pobyt na Phi Phi zdobi tajskie jedzenie, którego grzech nie spróbować. Owoce morza i lokalne naleśniki to doskonały wybór na umilanie sobie czasu wieczorną porą podczas zabaw do muzyki, która rozbrzmiewa co noc z różnych zakątków wyspy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here