Bydgoszcz - co zwiedzać?

Jeśli ktoś szuka miejsca w Polsce, które świetnie będzie nadawało się na spacer oraz na weekend, niech postawi na Bydgoszcz. Spacerować można tutaj do woli i nie tylko spacerować. Znajduje się tutaj bowiem ulica Długa, która jest długa nie tylko z nazwy. Często szukamy cudownych miejsc na spędzenie weekendu za granicą, a okazuje się, że Polska, na przykład Bydgoszcz są także świetne do tego, aby spędzić tutaj miłe chwile. Jakie jeszcze ciekawe miejsca są w Bydgoszczy?

Synkretyczna Bydgoszcz

Znajduje się tutaj także Wyspa Młyńska i nabrzeża nad Brdą, które sprawiają, że Bydgoszcz nabiera historycznego charakteru. Jeśli masz ochotę na klimat retro, to powinieneś odwiedzić właśnie Wyspę Młyńską. Znajduje się tutaj wiele zabytków. Niedawno odnowiono śródmieście i właśnie ta rewitalizacja sprawiła, że miasto odzyskało dawną świetność. Do tego miasto to jest cudownym przykładem synkretyzmy. Współczesne budownictwo łączy się tutaj z zabytkowymi budynkami, co daje synkretyczny klimat i świetną mozaikę architektoniczną. Warto znaleźć się właśnie tutaj, aby doświadczyć tego klimatu. To miejsce niezwykle malownicze i warto przyjechać tutaj, aby zobaczyć tę malowniczość na własne oczy.

Bydgoszcz - co zwiedzać?Od czego warto zacząć?

Jeśli chcesz wybrać się na pieszą wędrówkę po Bydgoszczy, warto zacząć swoją przygodę od Mostu Sulimy-Kamińskiego. Obok tego mostu nad nurtem Brdy znajduje się figura akrobaty na linie. Figura akrobaty na linie to wręcz symbol Bydgoszczy, ponieważ jest niezwykle piękna i taki widok będzie dobrym wstępem do dalszego spaceru. Jeśli będziemy dalej wędrować nabrzeżem, znajdziemy tutaj zabytkowe spichrze ryglowe. Są tu także biurowce, które nawiązują do portowej architektury.

Stary Rynek i czar historii

Pora na Stary Rynek, który zachwyca klasycystyczną zabudową. W oknach jednej z kamienic kilka razy dziennie pojawia się figura Pana Twardowskiego z cyrografem. Niedaleko rynku jest także gotycka katedra św. Marcina i Mikołaja. Są tutaj także odrestaurowane wnętrza gotyckiej katedry, które są wyjątkowo atrakcyjne dla tego, kto lubi klimat historyczny.

Kujawskie przysmaki

Jeśli ktoś nie może zdecydować się na to, jaki smak wybrać na obiad i lubi zarówno smaki południowe i skandynawskie, wówczas najlepiej, aby odwiedził ulice długą z jej centrum handlowo-gastronomicznym. Na każdym rogu jest tutaj inna kawiarenka i restauracja lub bar z innego końca świata. Ulica Długa to miejsce, gdzie spotykają się kuchnie całego świata. Jeśli ktoś ma ochotę na włoską kuchnię, z pewnością o kilka kroków jest tutaj restauracja z makaronowymi specjałami, czy też z pyszną pizzą. Jeśli ktoś lubi kuchnie polską, a do tego kujawską, niech odwiedzi restaurację Kujavia, a naje się rodzimym specjałów kuchni kujawskiej.

Bydgoska Wenecja

Jeśli jesteśmy już najedzeni to po pysznym obiedzie przyszedł czas na udanie się do pobliskiej pijalni czekolady, aby nasycić się deserem. Znajduje się tu także browar, więc jeśli ktoś ma ochotę na piwo, powinien odwiedzić to miejsce. Te urokliwe miejsca znajdują się nad kanałem. Dalej kładeczką przejdziemy na Wyspę Młyńską, która jest nazywana bydgoską Wenecją. Atrakcją jest tutaj to, że domy wyrastają prosto z wody. Jeśli ktoś ma zatem chęć na małą porcję Wenecji, niech odwiedzi właśnie to miejsce.

Muzeum Mydła i Historii Brudu

Są tacy, którzy uważają, że prawdziwą atrakcją Bydgoszczy jest Muzeum Mydła i Historii Brudu. Jest tu jednocześnie sklep i pracowni. To tutaj właśnie można dowiedzieć się o tym, jak dawniej utrzymywano higienę i jak prano, a także jak produkowano mydło. Można tutaj także zaprojektować własne pachnące mydło.

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here