Sposoby na cellulit

Kobiety, które zmagają się z problemem cellulitu bardzo często mają na sumieniu dużo błędów dietetycznych. Powstawaniu cellulitu może sprzyjać spożywanie pokarmów zawierających duże ilości cukrów prostych, takich jak na przykład glukoza i fruktoza. Oprócz tego, fast foody są tutaj głównymi winowajcami, ponieważ zawierają one dużo prostych tłuszczów, które odkładają się w organizmie.

Pokarmy o dużej zawartości soli kuchennej też mogą sprzyjać rozwojowi tego problemu. Jak widzimy, dieta stanowi ważny czynnik ryzyka rozwoju cellulitu. Chcąc się go pozbyć powinniśmy zacząć od zmiany stylu odżywania. Jeśli sami nie potrafimy lub nie mamy czasu na opracowanie zdrowego, niskokalorycznego jadłospisu to takie zadanie możemy powierzyć profesjonalnemu dietetykowi. Taki specjalista dobierze nam posiłki w sposób zrównoważony i indywidualny. Możemy zaufać szerokiej wiedzy dietetyków i bez obaw powierzyć im swoją dietę. Na pewno nie będziemy żałować tej decyzji, ponieważ zdrowa dieta nie tylko pomoże zwalczyć cellulit, ale i poprawi kondycje całego naszego organizmu oraz pomoże nam zwalczyć otyłość i zapobiegać rozwojowi groźnych chorób, takich jak zawał serca, czy udar mózgu. Zdrowa dieta to początek drogi do zdrowego życia i pięknego, estetycznego ciała, którego nie trzeba chować na plaży. Gdy zastawiamy się, co na cellulit, pierwszą myślą powinna być nowa, zdrowa dieta.

Ubranie to kolejny element, który może również powodować powstawanie cellulitu. Ciasne, obcisłe spodnie, legginsy, czy sukienka zaburzają krążenie w tkance podskórnej. Powoduje to niedotlenienie komórek i ograniczenie ich oczyszczania z substancji toksycznych, które są naturalnymi produktami metabolizmu. Takie nagromadzenie szkodliwych metabolitów sprzyja powstawaniu cellulitu. Pamiętajmy więc o luźnych, przewiewnych ubraniach, szczególnie latem. Będzie nam nie tylko wygodniej, ale i przyczynimy się do poprawy wyglądu naszego ciała. Zastosuj te proste zasady w swoim codziennym życiu, a pomożesz sobie w trudnym procesie, jakim jest eliminacja cellulitu.

http://www.cellulit.info.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here