Stres i jego wpływ na zmiany trądzikowe

Jeżeli do tej pory myśleliście, że stres nie ma wpływu na zmiany trądzikowe to musicie wiedzieć, że żyliście w błędzie. Można powiedzieć nawet, że dużym błędzie. Najwyższa pora, aby wiedzieć jak dokładnie wygląda sytuacja.

Wieloraki wpływ stresu

Wpływ stresu na skórę ma charakter wieloraki. Wpływ w krótkiej perspektywie można określić jako szary koloryt i odwodnienie a w dłuższej perspektywie należy powiedzieć o utracie jędrności czy niszczeniu kolagenu i elastyny. Kiedy doda się do tego wspomniany już wpływ na zmiany trądzikowe – sytuacja nie wygląda zbyt dobrze. Od razu więc przychodzi na myśl pytanie – co może okazać się skutecznym remedium? Odpowiedź na to pytanie jest znacznie prostsza niż wszystkim mogłoby się wydawać. Skutecznym remedium może okazać się relaks!

Trądzik a stres, z którym musimy się mierzyć

Z pewnością znajdą się tacy, których dotychczasowe słowa nie przekonują i konieczne jest podanie konkretów. W takiej sytuacji należy cofnąć się do 2003 roku, kiedy na Uniwersytecie w Stanford przeprowadzane były badania wśród studentów. Badania te jasno wykazały zaognienie się trądziku wtedy, kiedy akurat były egzaminy.

Stres i jego wpływ na zmiany trądzikoweJak wygląda wróg naszej cery?

Z całą pewnością za wroga naszej cery można uznać stres i depresję. Niemniej, (co może wydać się dla wielu osób bardzo zaskakujące) specjaliści nie są do końca zgodni jak wygląda wpływ stresu czy depresji. Weźmy za przykład osoby, które można uznać za znerwicowane. Takie osoby bez wątpienia mocniej się pocą. Na pewno wśród wrogów Twojej skóry znajdziemy także kiepską dietę i używki. Warto tutaj też powiedzieć o relacji między silnym napięciem a kiepską dietą i używkami. Silne napięcie przekłada się na większe prawdopodobieństwo sięgnięcia po śmieciowe jedzenie, alkohol czy papierosy.

Kompleksowe podejście do trądziku

Jeżeli zmagamy się z trądzikiem musimy mieć świadomość tego, że warto zastosować kompleksowe podejście. Co należy rozumieć przez kompleksowe podejście? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w kolejnych linijkach tekstu. Kompleksowe podejście należy rozpocząć od spotkania się z dermatologiem. Porada dermatologa pozwoli na dokładne ustalenie przyczyny problemu i odpowiednie leczenie. Poza tym bezwzględnie należy się zaopatrzyć w skuteczny krem przeciwtrądzikowy zawierający kwasy łagodzące wykwity i wyrównujące kolor skóry. Można nawet powiedzieć, że jest pewne podobieństwo podobieństwo pomiędzy stosowaniem kosmetyków a przyjmowaniem leków. Chodzi o regularność. Jeżeli jej nie ma to sukces jest niemożliwy.

Warto jeszcze podkreślić coś, o czym poniekąd była mowa – trzeba dbać o siebie od wewnątrz. Powiedzieliśmy już sobie o śmieciowym jedzeniu a teraz pora powiedzieć o kolejnych zakazach. Skóra nie lubi kiedy spożywamy potrawy słodzone, wzbogacone sztucznymi dodatkami, smażone i ostro przyprawione. Tak więc nieodpowiednich potraw jest bez wątpienia całkiem sporo. Nie ma sensu nawet podawać przykładów – każda osoba powinna się samodzielnie pilnować. Niejednokrotnie mówi się, że szczęściu trzeba pomagać i to jest prawda w całej rozciągłości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here