Trądzik po trzydziestce

Jeszcze nie tak dawno wiele osób oburzyłoby się na taki tytuł tekstu. Pojawiłyby się głosy, ze trądzik to tylko i wyłącznie domena okresu dojrzewania, być może niektórzy mówiliby, że trądzik to nie choroba (mowa co prawda o domysłach, ale domysłach, które nie wzięły się z niczego). Tymczasem trądzik jest chorobą, która nie wiąże się tylko i wyłącznie z okresem dojrzewania.

Pryszcze i dorośli

Powiedzieliśmy sobie, że trądzik kojarzy się z okresem dojrzewania. Nie oznacza to jednak tego, że trądzik nie występuje już w okresie dojrzewania – występuje, ale naturalnie nie u każdego. Zresztą powiedzieliśmy sobie o okresie dojrzewania a nie powiedzieliśmy o powiązaniu z zaburzeniami hormonalnymi. Idąc jeszcze dalej –  zaburzenia hormonalne powinny automatyczne kojarzyć się z hiperandrogenizmem. Rzeczywistość prezentuje się jednak inaczej. W związku z tym maksymalnie prosty język – chodzi o wzmożoną produkcję łoju hormonów męskich, które znajdziemy u obu płci. U osób dorosłych zaburzenia hormonalne zdarzają się rzadko. Zdaniem specjalistów – w przypadku dorosłych – trądzik głównie pojawia się w związku z nieprawidłowym stylem życia. Czy tak jest naprawdę? Nawet, jeżeli nie, o odpowiednie prowadzenie swojego życia zawsze należy zadbać. Można powiedzieć, że jest to obowiązek każdego komu własne dobro nie jest obce.

 Trądzik po trzydziestceLeczenie trądziku u dorosłych

Czas, aby powiedzieć sobie dokładnie na temat leczenia trądziku u dorosłych. Przyczyny trądziku mogą być różne i różne mogą być sposoby walki. Najważniejsze, aby koniec był skuteczny, prawda? Pamiętajmy jednak, że to nie my o wszystkim decydujemy – dermatolog podejmuje decyzje odnośnie indywidualnej diagnozy oraz wskazania kierunku terapii. Niemniej, cała reszta jest już tylko i wyłącznie w naszych rękach. Co należy przez to rozumieć? Odnieśmy się do całej sprawy w formie wskazówek – tak będzie najlepiej. Oto jak prezentują się wskazówki:

– pod żadnym pozorem nie wolno wyciskać pryszczy

– należy myć twarz wodę oraz specjalnym preparatem do oczyszczania

– regularny relaks, prawidłowe odżywianie

– eliminacja przyczyny powstawania pryszczy na plecach

– stosowanie preparatów, które będą łagodzić objawy trądziku

Nie lekceważcie tych wskazówek, naprawdę mogą wiele.

Przyczyny

Powiedzieliśmy już sobie, że za główną przyczynę trądziku u dorosłych uważa się nieprawidłowy styl życia. Czas powiedzieć o pozostałych przyczynach. Na pewno trądzik może być spowodowany także stresem, nieprawidłową dietą, niektórymi lekami, zaburzeniami hormonalnymi jodem oraz dużą ilością nabiału. W zasadzie nawiązaliśmy nieco, do tego o czym już była mowa, ale tutaj wszystko jest bardzo dokładnie przedstawione – nie ma możliwości, aby były jakiekolwiek niejasności.

Konieczna wizyta u dermatologa

W ten sposób przyjmując nieco skrótową formę powiedzieliśmy sobie o trądziku dla dorosłych. Zresztą nawet gdybyśmy powiedzieli bardzo dokładnie o wszystkim – nie zmieniłoby to pewnej kwestii. Otóż, żaden tekst nie zastąpi wizyty u dermatologa. Jeśli tego nie rozumiesz to tylko sobie szkodzisz.

Innych ciekawych porad szukaj na www.mooseart.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here