Trądzik a kwestia diety

Czym jest trądzik wiedzą wszyscy – bez wątpienia nie trzeba tutaj niczego wyjaśniać. Na pewno jednak przyda się wyjaśnienie pewnej kwestii związanej z trądzikiem. Konkretnie chodzi o wpływ diety na trądzik.

Kto może zmagać się z trądzikiem czyli najwyższa pora, aby skończyć z pewnym stereotypem

Zanim jednak przejdziemy do sedna sprawy, warto raz na zawsze rozprawić się z pewnym stereotypem. Ten stereotyp mówi, że trądzik związany jest z okresem dojrzewania i powinien minąć wraz z upływem lat. Wystarczy się jednak rozejrzeć. Rzuca się w oczy, że problem dotyka zarówno osoby młodsze, jak i starsze. Najkrócej rzecz ujmując nie ma jakiejkolwiek reguły. Co najwyżej można powiedzieć, że leczenie trądziku w przypadku osób starszych jest trudniejsze niż wtedy, gdy chodzi o osoby młode.

Mniej stresujący tryb życia bardzo dobrym początkiem

Z pewnością większość z Was niejednokrotnie zastanawiała się w jaki sposób należy rozpocząć walkę z trądzikiem. Tymczasem początek walki z trądzikiem jest znacznie prostszy niż mogłoby się wydawać. Na początek należy zadbać o mniej stresujący tryb życia. Zadbanie o mniej stresujący tryb życia to coś na czym bardzo często nam zależy, ale starania zazwyczaj nie mają przełożenia na efekty.

Niewłaściwa dieta sprzyja zmianom skórnym – koniecznie zwracajmy uwagę na to, co jemy!

Można powiedzieć, że w tym momencie dotarliśmy do tego, o czym była mowa na samym początku – jakby ktoś zapomniał chodzi naturalnie o wpływ diety na trądzik. Sprawa w tej kwestii jest stosunkowo prosta. Otóż, niektóre pokarmy sprzyjają powstawaniu zmian skórnych i trzeba tych pokarmów unikać. Dieta musi być więc odpowiednio dobrana – innego wyjścia nie ma. Nie będziemy ustalać tutaj diety, ale warto podeprzeć się przykładami. Najbardziej popularny przykład stanowią chyba słodycze. W przypadku zmian trądzikowych absolutnie nie ma miejsca dla słodyczy. Skoro był bardzo popularny przykład to teraz czas na coś, co z pewnością jest mniej znane – podwyższone wydzielanie łoju można zaobserwować choćby wtedy, kiedy dochodzi do spożywania potraw z dużą ilością soli jodowanej.

Kremy i kosmetyki czyli warto wspomóc odpowiednią dietę

Odpowiednia dieta to jest tylko i wyłącznie element walki z trądzikiem. Element ten powinien być wzbogacony chociażby o odpowiednie stosowanie kosmetyków (w taki sposób działanie ma znacznie większe szanse powodzenia a to przecież wszystkim chodzi, prawda?). Jeżeli stosowane kosmetyki przekładają się na utrudnienie odprowadzania sebum na zewnątrz skóry – decyzja może być tylko i wyłącznie jedna – rezygnacja. Jakiekolwiek kompromisy najzwyczajniej w świecie nie wchodzą w grę. Do tych kosmetyków należy także dodać peelingi i preparaty dostępne w aptekach bez recepty. Chodzi o to, żeby zachowana była ochrona przeciwbakteryjna oraz takie czynniki jak działanie antyłojotokowe, złuszczenie martwego naskórka, ochrona przeciwbakteryjna, rozjaśnienie przebarwień (przebarwienia niestety są nieodłącznym elementem w czasie trądziku) oraz zmiękczenie i wygładzenie skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here