Dobre samopoczucie kobiety to nie tylko wyregulowana praca hormonów, ale przede wszystkim poczucie komfortu w okolicach intymnych. Niestety, ale okolice narządów rodnych kobiety są na tyle wymagające i wrażliwe, że panie bardzo często muszą zmierzyć się z różnymi dolegliwościami. Najczęściej jest to suchość pochwy, szczypanie, pieczenie lub po prostu dyskomfort.

Każda młoda kobieta powinna dowiedzieć się, co zrobić, jeśli zauważy, że nie czuje się komfortowo w okolicach intymnych. Na szczęście w dzisiejszych czasach ma wiele możliwości łagodzenia dolegliwości. Wiele z nich nie wymaga nawet konsultacji lekarskiej – można je zastosować bezpiecznie w zaciszu własnego domu i w zasadzie od razu.

Suchość pochwy – jak uporać się z tym problemem?

Jak zadbać o właściwe nawilżanie pochwy? Istnieje sporo metod pomagających przywrócić odpowiednie nawilżenie pochwy. Najłatwiej jest to zrobić poprzez przyjęcie odpowiednich leków, które mają w sobie składniki odbudowujące właściwą florę bakteryjną pochwy, wypływające na zachowanie optymalnego pH lub przywrócenie go do zdrowego poziomu. Takie preparaty również przynoszą natychmiastową ulgę, ponieważ mają w sobie składniki o szybkim działaniu nawilżającym i kojącym.

Suchość pochwy jest dolegliwością, z którą warto walczyć od razu, ponieważ nie jest to czasochłonne, skomplikowane ani kosztowne. Poprawę sampopoczucia można sobie przynieść w kilka chwil. Wystarczy wiedzieć, jak to zrobić.

Dobrym sposobem leczenia dolegliwości są zioła, a konkretniej nasiadówki. Sprawdzają się szczególnie wtedy, gdy kobieta ma wrażenie, że okolice intymne są przesuszone, nabrzmiałe, tkliwe lub podrażnione. Taką domową nasiadówkę warto zrobić z naparu z rumianku lub kory dębu. Można ją wykonywać nawet kilka razy dziennie.

Suchość pochwy nie jest niczym przyjemnym, o czym wie każda kobieta, która niestety już miała okazję tego doświadczyć. W niektórych przypadkach dyskomfort jest na tyle duży, że obniża znacząco jakość życia i nie pozwala skoncentrować się na codziennych obowiązkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here