Szampony to kosmetyki, którym przypisujemy głównie funkcję oczyszczania naszej skóry głowy z wszelkich zabrudzeń. Większość osób nie przywiązuje wagi do ich składu czy informacji dla jakich włosów są dedykowane. Często przy wyborze tego rodzaju produktów kierujemy się niską ceną czy wyglądem opakowania. Szczególnie kusząco na półkach sklepowych prezentują się kolorowe etykiety zdobione kwiatami czy owocami, których ekstrakty mają znajdować się w składzie. Dużą uwagę przykuwają też napisy typu: „Twoje włosy będą piękne i lśniące” czy „Zapomnij o wypadaniu włosów”. Każda kobieta marzy o długich, bujnych włosach, dlatego też obietnica producenta, że nasze włosy takie będą odnosi pożądany skutek i wychodzimy ze sklepu z buteleczką szamponu, o którego składzie i właściwościach tak naprawdę mamy nikłe pojęcie. Wielu ludzi nie zdaje sobie również sprawy z tego jakiego rodzaju ma włosy, a jest to warunek konieczny aby dobierać odpowiednie szampony. Tymczasem jeśli nie dobierzemy go do struktury i potrzeb naszych włosów, o efektach możemy tylko pomarzyć.

Kosmetyki dla niesfornych czupryn

Dla osób mających problem z nadmiernie puszącymi się, elektryzującymi się włosami o wysokiej lub średniej porowatości dobrym rozwiązaniem mogą okazać się szampony nawilżające. Przypadną one do gustu zarówno paniom jak i panom z bujną czupryną. Zadowolone będą zwłaszcza posiadacze kręconych, niesfornych kosmyków, a także osoby, których włosy uległy zniszczeniu wskutek nadmiernego prostowania czy inwazyjnych zabiegów fryzjerskich. Kosmetyki tego typu mają zazwyczaj w składzie łagodniejsze detergenty niż te dedykowane dla włosów normalnych czy przetłuszczających się. Wiele z nich nie zawiera najpopularniejszego detergentu jakim jest SLS. Ponadto zawierają one w swoim składzie sporo substancji nawilżających. takich jak na przykład oleje czy masła. Szampony nawilżające, oprócz tego, że dostarczają naszym włosom sporej dawki substancji nawilżających, działają kojąco na skórę głowy. Przy wysokoporowatych włosach ma ona bowiem tendencję do przesuszenia i podrażnień.

Jeżeli zatem posiadamy suche, wymagające odbudowy włosy, warto rozejrzeć się za tego typu produktami. W drogeriach warto spojrzeć na szampony nawilżające, które są dedykowane właśnie dla tego rodzaju włosów. Nie dajmy się jednak zwieść nazwą produktu, gdyż samo określenie „nawilżający” nie powinno nas przekonywać. Koniecznie rzućmy okiem na skład produktu. Jeżeli nie zawiera on mocnych detergentów i posiada dużo substancji nawilżających, wybór jest odpowiedni.

Polecane kosmetyki dla włosów wymagających nawilżenia

Godnym polecenia produktem jest nawilżający szampon insight. 500 ml produktu to optymalna ilość, która pozwoli nam na sprawdzenie jak oddziałuje on na nasze kosmyki i z pewnością wystarczy nam na długo. Zaletą produktu jest fakt, że nie zawiera on silnego detergentu jakim jest SLS, a także szkodliwych dla zdrowia parabenów i sztucznych barwników, które mogą uczulać wrażliwe osoby. Pozbawiony jest również drażniących sztucznych substancji zapachowych. Zamiast tego w składzie znajdują się niezwykle korzystne składniki takie jak na przykład organiczny ekstrakt z siemienia lnianego, masła kakaowego oraz olei. Dzięki zawartości siemienia lnianego nawilżający szampon insight 500 ml będzie ułatwiał rozczesywanie nawet najbardziej splątanych kosmyków. Oleje: bawełniany i konopny przyczynią się do trwałego nawilżenia naszych włosów, a także pomoże ukoić podrażnioną skórę głowy i załagodzić ewentualne stany zapalne.

Użycie szamponu jest bardzo proste. Wystarczy wmasować go w wilgotną skórę głowy i włosy i odczekać kilka minut, aby składniki aktywne miały szansę zadziałać. Dla uzyskania trwałych efektów w postaci pięknych i odpowiednio dociążonych włosów należy regularnie stosować tego typu szampony. Jeżeli jesteśmy posiadaczami suchych włosów, prawdopodobnie myjemy je co kilka dni, gdyż zbyt częste mycie je wysusza. Jeżeli na naszej półce zagości nawilżający szampon insight 500 ml stosujmy go za każdym razem gdy będziemy myć nasze włosy. Tylko wtedy będzie bowiem mowa o trwałych efektach. Tylko wówczas obietnice producenta zostaną spełnione a my staniemy się usatysfakcjonowanymi posiadaczkami zdrowych i lśniących włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here