Technologia Samsung Eco Bubble – na czym polega?

Społeczeństwo coraz bardziej i częściej zachęca nas do tego, abyśmy dbali o środowisko – objawia się to w konieczności segregacji śmieci, zwiększonej ofercie żywności ekologicznej, ale też dostępności na rynku sprzętów najnowszej generacji, które mają na celu zminimalizować poziom zużycia wody lub energii elektrycznej. Te rozwiązania są najczęściej korzystne nie tylko dla środowiska, ale i dla nas, a jednym ze sprzętów mających przysłużyć się ochronie przyrody jest pralka Samsung Eco Bubble.

Czym jest technologia Eco Bubble?

Eco Bubble to innowacyjna, zaproponowana przez Samsung technologia prania automatycznego, mająca na celu zwiększenie efektywności tego procesu przy jednoczesnym zminimalizowaniu zużycia energii elektrycznej. Dzięki niej skuteczne pranie jest możliwe nawet w wodzie o temperaturze 15 stopni! Ten system wykorzystuje aktywne bąbelki powstające w specjalnym generatorze wewnątrz pralki w wyniku połączenia wody, powietrza i środków piorących. Bąbelki tworzą aktywną pianę, która od pierwszych chwil prania wnika pomiędzy włókna tkaniny i rozpoczyna usuwanie zabrudzeń.

Zalety Eco Bubble

Do niewątpliwych zalet tego systemu należy zaliczyć oszczędność energii elektrycznej – standardowo pranie wykonuje się w temperaturze 30, 40 lub 60 stopni. Możliwość prania w 15 stopniach pozwala na zaoszczędzenie energii, która byłaby potrzebna do ogrzania wody. Dodatkowo dzięki takiemu rozwiązaniu można mieć pewność, że w praniu nie zniszczą się nawet najbardziej delikatne tkaniny. W związku z tym, że wytwarzanie aktywnej piany rozpoczyna się niemalże od razu po rozpoczęciu prania, usuwanie zabrudzeń zaczyna się szybciej. Sprzyja temu odpowiednie natlenowanie wody, dzięki któremu środki piorące lepiej się w niej rozpuszczają i wypłukują z tkanin, nie pozostawiając na nich zacieków ani resztek proszku. Trzeba wspomnieć, że pralka Samsung Eco Bubble nie wymaga stosowania specjalnego proszku do prania – z powodzeniem można używać tradycyjnego, ulubionego środka.

Pralka Samsung Eco Bubble – jaką wybrać?

Pralka Samsung Eco Bubble może być wstawiona w dwóch wariantach – wolnostojąca lub w zabudowie. Chociaż zabudowa wygląda bardzo elegancko i sprawia, że pralki nie sposób będzie odróżnić od ciągu szafek, to zajmuje nieco więcej miejsca niż samodzielna pralka. Na rynku dostępnych jest wiele modeli z technologią Eco Bubble – bardzo często towarzyszy ona systemowi AddWash, umożliwiającemu zatrzymanie prania w dowolnym momencie w celu dorzucenia ubrań do prania. Ich ceny wahają się od ok. 1500 zł aż do ponad 4000 zł i są zależne od pojemności bębna, zestawu funkcji oraz klasy energetycznej. Warto pamiętać, że pralki z wyższej klasy energetycznej są zwykle droższe, ale dzięki temu, że pozwalają zaoszczędzić dużą ilość wody i energii elektrycznej, inwestycja po kilku latach zwraca się w postaci niższych opłat za te media.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here