Wczasy z małym budżetem? Żaden problem

Zamożność polaków w ostatnich latach wyraźnie wzrosła, dzięki czemu co raz więcej naszych rodaków wyjeżdżając na wakacje, może sobie pozwolić na obieranie coraz dalszych i ciekawszych celów swoich podróży. Romantyczne wakacje w Rzymie czy wypoczynek w egzotycznej Tajlandii przestały być dla wielu polaków nieosiągalnymi marzeniami. Możliwe staje się także wybieranie lepszych, a co za tym idzie często droższych hoteli. To wszystko dotyczy jednak pewnej części naszego społeczeństwa i mimo że staje się ona z roku na rok coraz liczniejsza, wciąż wiele osób planując swój wypoczynek, musi stawiać kwestie finansowe na pierwszym miejscu.

Nie oznacza to jednak, wbrew powszechnemu mniemaniu, że są oni pozbawieni możliwości godnego wypoczynki i ciekawych wakacji. Co raz więcej biur podróży ma w swojej ofercie naprawdę dobre, tanie wczasy. Najnowsze statystyki pokazują wyraźnie, że także obywatele niemogący się pochwalić wysokimi zarobkami, korzystają z tego typu ofert, i ta tendencja z roku na rok rośnie. Jeśli chodzi o kierunki podróży, wielu mniej zamożnych rodaków spędza wczasy, nie wyjeżdżając poza granice naszego kraju. Z niskim budżetem można spędzić bardzo fajne wakacje nad morzem, w Bieszczadach czy na Mazurach. W każdym z tych miejsc znajdziemy tanie zakwaterowanie oraz wyżywienie. Możemy także cieszyć się licznymi atrakcjami turystycznymi, bez zbyt wielkiego uszczerbku na naszych finansach.

Warto jednak zaznaczyć, że z nie wielkim budżetem można także bardzo dobrze spędzić wczasy poza granicami naszego kraju. Świetnym wyborem na krótkie, tanie wczasy jest chociażby Malta. Ten położony na Morzu Śródziemnym mały wyspiarski kraj stał się w ostatnich latach bardzo częstym wyborem wśród naszych rodaków. Wszystko za sprawą stosunkowo niskich cen, pięknych krajobrazów i licznych atrakcji turystycznych. Piękne, długie plaże czy wspaniała architektura to tylko niektóre przykłady, dlaczego warto obrać Maltę za cel swojej podróży. Należy także wspomnieć o łatwym transporcie. Na chwilę obecną na Maltę możemy dolecieć bezpośrednio z większości większych lotnisk w Polsce, korzystając z tanich linii lotniczych.

Oczywiście, Malta jest jednym z bardzo wielu krajów, gdzie możemy spędzić tanio wczasy. Inne, dość tanie opcje to na przykład Bułgaria, Kreta, Egipt, czy coraz popularniejsza ostatnio Czarnogóra. Jednak na koszt naszych wczasów składa się nie tylko miejsce, w które się udamy, ale też nasz pobyt. Osoby z niskim budżetem muszą rozsądnie korzystać z licznych atrakcji dostępnych na miejscu, gdyż te potrafią nas w ostatecznym rozrachunku dość mocno „pociągnąć po kieszeni”. Mimo to, w wymienionych wyżej miejscach liczne atrakcje turystyczne cechuję dość duża przystępność cenowa. Warto także rozważyć zorganizowanie swoich wczasów samodzielnie, bez biura podróży. To oczywiście może być sporym wyzwaniem, szczególnie dla osób, które nie miały do tej pory większej styczności z podróżowaniem, jednak rozsądnie planując nasz wyjazd, można w ten sposób zaoszczędzić sporo pieniędzy.

http://www.mojpodroznik.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZadbaj o swoje serce
Następny artykułCudze chwalicie..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here