Wisła

Wisła to popularne miejsce na wyjazd na narty. Turystów przyciąga jednak nie tylko w okresie zimowym. Latem na odwiedzających Wisłę również czeka wiele atrakcji!

Wisła kojarzy się przede wszystkim ze skokami narciarskimi – wszystko za sprawą funkcjonującej tu skoczni oraz postaci Adama Małysza. Tymczasem jest to również doskonały punkt wypadowy na piesze wycieczki w góry. Dodatkowym atutem miejscowości jest szeroka baza noclegowa – znajdują się tu zarówno luksusowe hotele, jak i kameralne pensjonaty i prywatne apartamenty w górach.

Zobacz apartamenty Wisła w ofercie Sun&Snow! Wszystkie obiekty są w pełni przystosowane do zapewnienia gościom bezpieczeństwa w czasach epidemii koronawirusa. Apartamenty są dezynfekowane i wietrzone po każdym pobycie, a biura obsługi klienta pracują zgodnie z reżimem sanitarnym (zachowywanie odstępów, dostępny płyn do dezynfekcji rąk itd.).

Apartamenty w górach – piesze szlaki turystyczne w Wiśle

Wisła bywa nazywana Perłą Beskidu Śląskiego. Z każdej strony otaczają ją góry, a w samej miejscowości i jej bezpośrednich okolicach wytyczono ponad 150 szlaków pieszych i rowerowych o zróżnicowanych stopniach trudności. Odpowiednie dla siebie trasy znajdą tu zarówno seniorzy i rodziny z dziećmi, jak i doświadczeni miłośnicy górskich wędrówek.

Do godnych polecenia tras należą:

  • trasa na Czantorię Wielką,
  • trasa na Wielki Stożek, leżący na granicy polsko-czeskiej,
  • trasa na Trzy Kopce Wiślańskie, zaczynająca się w centrum Wisły,
  • trasa na Baranią Górę,
  • łagodny szlak Doliną Czarnej Wisełki, przez Stecówkę i Kubalonkę,
  • spacer Pętlą Cieńkowską (wraz z możliwością skorzystania z kolei krzesełkowej na skoczni im. Adama Małysza i kolei linowej Stacji Narciarskiej Cieńków).

Przez górskie szczyty otaczające Wisłę (Soszów Wielki, Stożek Wielki, Kiczory, Przełęcz Kubalonkę, Polanę Przysłop, Baranią Górę) biegnie również fragment Głównego Szlaku Beskidzkiego imienia K. Sosnowskiego.

Apartamnety Wisła – spacer po mieście

Do aktywnego wypoczynku zachęca również bogactwo atrakcji na terenie samej Wisły. W ramach relaksu po zejściu z górskiego szlaku warto odwiedzić:

  • Galerię Adama Małysza – można tu zobaczyćelementy wyposażenia skoczka narciarskiego orazwszystkie trofea sportowe, jakie Adam Małysz zdobył podczas swojej kariery.
  • Muzeum Beskidzkie – jego zbiory obejmują eksponaty związane z życiem i kulturą górali Beskidu Śląskiego, takie jak stroje, przedmioty codziennego użytku czy meble.
  • Galerię sztuki japońskiej – znajdują się tu zbiory lalek japońskich, drzeworytów, kimon i innych japońskich artefaktów.

Warto również wybrać się na niespieszny spacer wzdłuż wiślańskiego deptaka – ulicy 1 Maja. W czasie przechadzki można zobaczyć rynek z Domem Zdrojowym (w którym znajduje się wykonana z białej czekolady figura Adama Małysza) i fontanną, Pomnik Źródeł Wisły i Aleję Gwiazd Sportu. Popularnym miejscem spacerowym jest także Aleja Podań i Legend w Parku Kopczyńskiego, wzdłuż której ustawiono rzeźby przedstawiające postaci ze śląskich legend.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here