Zarobki spedytora

1. Jak przygotować się do zawodu spedytora?
Osoba, która chciałaby pracować w tej branży, powinna skończyć studia na kierunku transportu oraz logistyki. Przyszły spedytor powinien być osobą otwartą, powinien potrafić prowadzić negocjacje z potencjalnymi klientami oraz musi posiadać wiedzę na temat towarów, cen paliw, a nawet w bardzo dobry sposób ustalać przebieg trasy.
2. Praca spedytora – na czym polega i jak wygląda?
Spedytor jest to osoba odpowiedzialna przede wszystkim za transport towarów z jednego miejsca do drugiego. Jeżeli chce utrzymać się na rynku pracy, wszystkie sprawy związane z takim transportem muszą działać sprawnie, szybko a jego klient powinien zapłacić jak najmniejsze koszty.
Osoba na tym stanowisku odpowiedzialna jest za załadunek i rozładunek towarów oraz załatwienie wszystkich związanych z transportem dokumentów. W tym zawodzie nie ma raczej miejsca nawet na drobne pomyłki, które mogą doprowadzić do przesunięcia się terminu dostawy.
Spedytor jak kierownik firmy pracuje nawet jeśli ma wolne, musi być dostępny o każdej porze w celu ewentualnej pomocy kierowcom dostarczającym ładunek.
Osoba szukająca pracy w tym zawodzie, może zatrudnić się wszędzie tam gdzie towary przewożone są na dalekie odległości.
3. Zarobki spedytora.
Ile zarobi osoba pełniącą taką funkcje zależy od wielu czynników.
Przede wszystkim dużą rolę odgrywa tutaj miejsce naszej pracy, jak również województwo w jakim mieszkamy.
Niektóre firmy oferują oprócz stałego wynagrodzenia, różne premie uznaniowe lub prowizje.
Praca na tym stanowisku daje osobą rzetelnym możliwość awansu na wyższe szczeble kariery.
Przeciętne wynagrodzenie spedytora międzynarodowego waha się w granicach 4000 zł. Stawka może być wyższa lub niższa wszystko, zależy bowiem od wiedzy i umiejętności spedytora.
Wiadomo, że osoba zaczynająca swoją przygodę z pracą otrzyma minimalne wynagrodzenie w momencie wdrożenia się w zawód jego pensja zacznie wzrastać.
Jeżeli chodzi o miejsce zamieszkania, według pewnego rankingu możemy zobaczyć, że największe zarobki na tym stanowisku otrzymują osoby zamieszkałe w województwie mazowieckim, bo aż ponad 6500 zł.
Najmniej otrzymują osoby z województwa pomorskiego czy dolnośląskiego.
Jak można zauważyć, w grę o lepsze pieniądze wchodzi również nasze wykształcenie, najlepiej zarabia spedytor z wykształceniem podyplomowym około 6700 zł brutto natomiast osoba, która ukończyła tylko średnie otrzymuje około 3800 zł.
Spedytorzy znający dodatkowo kilka języków obcych, zarabiają średnio o 2500 zł więcej niż ich koledzy znający tylko ojczysty język.
Według pewnych badań tylko 15 % spedytorów jest w stanie otrzymać dodatkowe premie bądź nagrody.
Podstawowe wynagrodzenie otrzymuje aż 85% badanych osób.
4. Oferty pracy
Ofert pracy dla osób chcących wykazać się w takim zawodzie jest sporo. Już na samym początku przeglądania ofert pracy, możemy zauważyć, że większe firmy są w stanie zapłacić za nowego pracownika już 6000 zł brutto. Praca dla spedytora jest we wszystkich regionach Polski, jednak większa liczba ofert spotykana jest na pomorzu.

http://www.blogfinance24.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak dużo zarabiać
Następny artykułMeble rattanowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here