Zarobki stewardessy

Małe dziewczynki bardzo często mówią sobie o swoich marzeniach i o zawodach, które chciałyby wykonywać. Wiele lat później życie weryfikuje te plany i tak naprawdę tylko w nielicznych przypadkach zostajemy przy swoich wyborach z dzieciństwa.
Wiele dziewczynek marzy o tym, aby zostać w przyszłości stewardessą. Zawód ten kojarzy się z cudownym życiem i setkami podróży. Jednego dnia budzisz się na Filipinach, innego dnia możesz spędzić cały weekend w Paryżu. Stewardessy są zawsze pięknie ubrane i umalowane, dlatego zawód ten kojarzy się tylko z pozytywnymi rzeczami. A ile zarabia stewardessa? Zarobki w tej branży zależą oczywiście zarówno od linii lotniczych, jak i od wylatanych godzin. Najczęściej jest to podstawa, a im więcej dodatkowych godzin dziewczyna wylata, tym więcej pieniędzy jest w stanie zarobić. W linia turystycznych podstawa to około trzy tysiące złotych netto. Ale można zapisywać się na dodatkowe kursy i dzięki temu w danym miesiącu podwoić tę kwotę.
Jednymi z najlepiej opłacanych linii są Quatar Airways i Emirates. Tam stewardessy zarabiają około pięć tysięcy złotych samej podstawy. Warto jednak wspomnieć o tym, że zarobki stewardess liczą się jedynie jeśli chodzi o godziny spędzone podczas lotu. Nikt nie płaci za dojazd na lotnisko, ani za oczekiwanie w samolocie, jeśli ten ma opóźnienie. Wypłata jest jedynie za wylatane godziny.
Myśląc o tym zawodzie nie zastanawiamy się nad tym, jak wielogodzinne loty źle wpływają na organizm. Zatrzymywanie wody w organizmie, opuchnięte nogi i twarz, wieczne problemy z zasypianiem to tylko niektóre z nich. Wielu ludzi postrzega ten zawód w samych superlatywach i myśląc o tym ile zarabia stewardessa wyobraża sobie bajońskie kwoty. Jednak prawda może nas zaskoczyć.
Wiele młodych dziewczyn decyduje się więc na podjęcie pracy jako stewardessa, aby po kilku latach z niej zrezygnować i poszukać czegoś mniej obciążającego dla organizmu. Praca w liniach lotniczych wspaniale rozwija, pozwala poznać piękne zakątki ziemi i nawiązać wiele znajomości, które potem mogą pomóc w nielezieniu ciekawej pracy.

http://www.kmhs.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here