Wakacje to czas odpoczynku i radości. Wszyscy chcemy maksymalnie się zrelaksować i wykorzystać wolne dni. Dobrze spędzony i wykorzystany urlop z całą pewnością da nam dużo nowej energii i sił, aby wrócić do pracy, szkoły i innych obowiązków. Jednak na wakacjach, tak samo jak w pracy czy w domu może dojść do urazu.

Drobne wypadki to niby nic groźnego, ale jednak skutecznie mogą popsuć nad humor i pozbawić sił do dalszej zabawy i wypoczynku. Dlatego warto pamiętać o spakowaniu kilku niezbędnych rzeczy. Co powinno znaleźć się w Twojej wakacyjnej apteczce, szczególnie jeśli podróżujesz z dziećmi, które jak wiadomo mają większą tendencję do upadków i drobnych uszkodzeń skóry ? Tu znajdziesz wszystkie informacje.

Po pierwsze bandaż i plastry, najlepiej takie wodoodporne i w różnych rozmiarach, nie wiadomo przecież co się wydarzy i w którym miejscu przyklejenie plastra będzie konieczne. Po drugie woda utleniona lub inny środek służący do dezynfekcji ran, to bardzo istotne szczególnie w przypadku wakacji z dziećmi. Warto zabrać także środek na oparzenia skóry, szczególnie te spowodowane słońcem na urlopie mogą się pojawić.

Pamiętaj także o podstawowych środkach przeciwbólowych dostępnych bez recepty, nie warto ryzykować że ból głowy zepsuje nam choćby jeden dzień wakacji. Koniecznie zabierz także lek przeciwbiegunkowy, zmiana diety oraz flory bakteryjnej w wodzie może skutkować przykrymi niespodziankami. Warto zabrać także środki na chorobę lokomocyjną oraz pastylki na ból gardła, który może wystąpić szczególnie podczas przebywania w klimatyzowanych pomieszczeniach. Przydatna może okazać się także maść na stłuczenia. I pamiętaj także o zabraniu leków, które na co dzień zażywasz w domu ! Udanych wakacji !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here