ozdoby
fot: pixabay.com

Pokój dziecka to jedno z najtrudniejszych pomieszczenie do aranżacji. Po pierwsze, dlatego że często wymaga odświeżenia. Maluchy, pochłonięte zabawą, nie zwracają uwagi na bałagan jaki robią. Spora część zabrudzeń jest konsekwencją ich nieporadności, mniejszej sprawności fizycznej. Po drugie, dzieci rosną bardzo szybko, a wraz z upływem czasu zmieniają się ich zainteresowania. Roszponka na ścianach za 2 lata nie będzie już cieszyć młodej damy, tylko drażnić swoją infantylnością. 

Zobacz też: http://sekundaminuta.pl/dekoracje-scienne-dla-dzieci-czy-to-dobry-pomysl/

O ile w przypadku zabrudzeń i konieczności odświeżenia ścian nikt nie poddaje ich zasadności pod wątpliwość, o tyle zmiana wystroju powodowana dziecięcymi zmieniającymi preferencjami uznawana jest często za kaprys. Czy słusznie? Wszystko, oczywiście, zależy od tego, czy w naszym budżecie uda się znaleźć odpowiednią sumę na realizacje takiego miniremontu. Wielu osobom kojarzy się to także z kilkoma dniami straconymi najpierw na dobór odpowiednich materiałów, potem na zmagania z farbą czy klejem, aą w końcu na sprzątaniu wielkiego bałaganu po remoncie.

Pokażemy jednak, że metamorfoza ścian w pokoju dziecka nie musi być tak problematyczna. Najlepszym rozwiązaniem w tym wypadku będą naklejki ścienne. Jeśli mamy ściany pomalowane na jednolity kolor, to bez trudu znajdziemy odpowiednie dekoracje ścienne. Ich oferta w internecie jest naprawdę bogata. 

Wybór odpowiedniej ozdoby ściennej

Usiądźmy z dzieckiem i wybierzmy wspólnie najodpowiedniejszy wzór. Dokonajmy pomiaru miejsc, w których moglibyśmy nałożyć aplikację, aby ograniczy wybór. Sama decyzje pozostawmy jednak dziecku. Niech poczuje swoja moc sprawczą, to, że jego zdanie jest ważne i jest szanowane. Nie krytykujmy  ego wyboru – każdy ma inny gust, który z upływem czasu się zmienia. Krytyka jego preferencji może podkopać jego poczucie wartości. 

Aplikacja naklejki na ścianę

Przed aplikacja naklejki na ścianę, oczyśmy ją, omiatając z kurzu. Jeśli chcemy przemyć ścianę na mokro, będziemy musieli odczekać z aplikacja kilka dni. Ściana powinna być całkowicie sucha, w przeciwnym razie szybko zacznie odchodzić od ściany. Odklejmy naklejkę i przykładajmy ją do ściany stopniowo dociskają i rozprostowując wszystkie końce. Na koniec skierujmy na naklejkę strumień ciepłego powietrza ze suszarki. Aplikacja się nieco obkurczy i będzie trwale przylegac od ściany.

Dekoracje ścienne to doskonały pomysł na szybką, niedrogą i prostą metamorfozą pokoju dziecka. A gdy się nam znudzi, z łatwością i bez śladu ją usuniemy.

Przeczytaj też: http://www.alterstyl.pl/lakiery-hybrydowe-w-domowym-zaciszu/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here