Jak pozbyć się zapachu papierosów?

Dla nałogowego palacza osiadający wszędzie śmierdzący dym papierosowy zupełnie nie jest wyczuwalny. Co innego natomiast dla osoby, która kompletnie nie pali i dla której taki nieprzyjemny zapach jest mocno drażniący. Dym przenika wszędzie, dlatego warto jest odpowiednio dbać o swoje ubrania, nawet jeżeli się samemu nie pali, ale było chociażby okazjonalnie tak zwanym biernym palaczem – na imprezie, w dyskotece, klubie, gdzie wszyscy obok nas palą. Pozbyć się dymu tytoniowego nie jest łatwo, lecz nie jest to niemożliwe. O tym, jak się za to skutecznie zabrać, dowiesz się bezpośrednio z naszej lektury.

Nie ma tu większego wpływu to, w jaki sposób palisz – sporadycznie czy jesteś uzależniony i pochłaniasz paczkę dziennie. Bez znaczenia jest także to czy wybierasz mentolowe czy mocne light. W każdym przypadku przenika Cię brzydki zapach, a Twoje ciuchy wręcz on przesiąka. Wskazówką numer jeden jest uświadomienie sobie tego, że Twe ubrania mogą cuchnąć dla kogoś, kto z papierosami na co dzień żadnej styczności nie ma. Niekiedy nawet dokładne wypranie ubrań w wysokich temperaturach, nie działa. Konsekwencją tego jest kac tytoniowy dla osób wdychających wydobywający się z ubrań zapach, podrażnienie dróg oddechowych, śluzówki nosa, zaostrzenie zapalenia zatok i wiele innych dolegliwości natury zdrowotnej.

Zacznijmy od tego, jak prać ciuchy pełne dymu papierosowego. Najlepiej dwukrotnie, stosując przy tym silny detergent – pozwoli to na dotarcie cząsteczek tlenu eliminujących nieładny zapach. Kolejny krok to wybór chusteczek zapachowych, jakie warto wrzucać do szafy po wypraniu ciuchów bądź do suszarki na ubrania. Będzie to forma tuszowania, maskowania zapachu dymu. Sprawdzonym trikiem jest też rozcieńczony amoniak, który przydaje się przy tak wrażliwych na podziałanie zapachem papierosów materiałach jak bawełna, wełna, poliester czy jeans. Wystarczy, że do klasycznego cyklu prania dodamy po dwie łyżki amoniaki, powinno poskutkować. Równie skuteczne są cytrusy – w ich skórkach znajdują się właściwości czyszczące, jakie dają sposobność likwidowania nieprzyjemnych zapachów, w tym dymu.

Jak pozbyć się zapachu papierosów?Następnym punktem ważnym rozważenia okazuje się inwestycja w specjalne zestawy kosmetyków, na jakie składają się między innymi dezodoranty. W nich zawarty jest alkohol mający usuwać nieładny zapach. W ostateczności możesz wetrzeć izopropylowy alkohol w wybrane ubrania, z których czuć dym. Podobnie przyda się spryskanie dobrymi perfumami, ale to nie jest usunięcie smrodu tytoniu, zaś jedynie jego chwilowe zamaskowanie. Przydatne okazuje się także posypywanie ciuchów talkiem. Na przykład zastosujmy klasyczną zasypkę dla niemowlaków. Na rynku dostępne są też odświeżacze w sprayu. Ostatnim, również wartym uwzględnienia w celach czysto „profilaktycznych” sposobem pozbywania się zapachy papierosów jest inwestycja w papierośnicę. Nie masz miejsca na papierosy, więc wkładasz je odruchowo do kieszeni marynarki, spodni itd. Przez to tytoń jeszcze bardziej przenika do ciuchów.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here