Jak pozbyć się zapachu stęchlizny z ubrań?

 

Czy nie zdarzyło Ci się kiedyś, że mimo wydawać by się mogło odpowiedniej pielęgnacji swoich ubrań nagle poczułeś, że nieprzyjemnie pachną? Wydobywający się z nich nieprzyjemny zapach mógł być wynikiem stęchlizny, pytanie tylko skąd stęchnięte ubrania, skoro skrupulatnie je pierzesz, stosując właściwe środki higieniczne? O tym jak uniknąć stęchlizny dowiesz się, jeżeli zgłębisz bliżej nasz wirtualny poradnik zawierający szeroki wachlarz cennych i wartościowych wskazówek.

Stęchlizna raz wkradająca się na ubrania raczej nie jest łatwa do pozbycia się. Bardzo często nawet kiedy ponownie ciuch wsadzimy do pralki, wypierzemy w wysokich temperaturach i właściwych środkach pielęgnacyjnych, a później dobrze wysuszymy, zapach nadal pozostaje. Zacznijmy może jednak na wstępie od tego, że wyjaśnimy, skąd w ogóle tego typu problem się pojawia. Stęchlizna wynika w głównej mierze ze zbyt długotrwałego przechowywania ubrań w jednym wnętrzu – na przykład w szafie czy szufladzie, gdzie nie ma dostępu do powietrza, a więc brak wentylacji. Niestety zapach stęchlizny atakuje bardzo często wszystkie ciuchy których przez dłuższy czas nie nosimy. Przetrzymujemy je we wnętrzach szczelnych do tego stopnia, że wytwarza się w nich nieprzyjemna stęchlizna.

Jak pozbyć się zapachu stęchlizny z ubrań?Jest jednakże kilka ciekawych i wbrew pozorom naprawdę prostych sposobów na to, żeby skutecznie i raz na zawsze pozbyć się stęchlizny z naszych ubrań. Mowa tu między innymi o zastosowaniu sody oczyszczonej czy też olejku sosnowego. One są rewelacyjnym antidotum. Jak je stosować? Po pierwsze, dodajemy po parę kropelek olejku sosnowego do prania. Nie martw się, nie wywoła ani podrażnienia skóry po założeniu wypranych w nim strojów, ani tym bardziej nie doprowadzi do ich zniszczenia czy wypłowienia kolorów. Jest to bardzo bezpieczny środek, wręcz śmiało może być uznany za pielęgnacyjny. Jego zaletą jest zwłaszcza to, że wciąga zapach, absorbuje go w pełni, przejmuje z ubrań. Dodatkowo olejek sosnowy warto stosować w momencie, gdy mamy plamę trudną do wywabienia. Z tym także świetnie sobie poradzi. Co więcej, warto także wspomnieć o sodzie, która działa również znakomicie. Rozpuszczamy ją w ciepłej wodzie, a później psikamy nią ciuchy. Jeżeli nie chcesz doprowadzić w ogóle do tego, aby Twoje ciuchy zostały przesiąknięte tym nieprzyjemnym zapachem jakim jest smród stęchlizny ciężki do późniejszego wyeliminowania, koniecznie stosuj kilka sprawdzonych zasad odświeżania swych ciuchów. Generalnie chodzi między innymi o to, aby zastosować właściwy rodzaj detergentów chemicznych, a mianowicie – nie jest wskazane wykorzystywanie do robienia klasycznego prania naszych ubrań na co dzień wyłącznie płynów. Nie chodzi o to, żeby z płynów zupełnie zrezygnować, bo one działają nawilżająco, zmiękczająco, pozwalają ochronić odcienie kolorystyczne, uniknąć wyblaknięcia, ale nie powinny one stanowić jedynego i głównego typu kosmetyku do ubrań jaki będziemy wykorzystywać podczas prania.

Dużo lepszym środkiem zastępczym za detergenty tej kategorii są standardowe proszki do prania. Ich cena jest zbliżona do płynów, a pojemność z reguły nieco większa niż butelkowych środków czystości. Dzięki używaniu proszków na stałe podczas prania, masz szansę uniknąć stęchlizny. Nie dopuścisz do niej również wtedy, kiedy będziesz dbać o naturalny proces suszenia. Co przez to rozumiemy? Stosujemy metodę suszenia na słońcu, a nie w pomieszczeniach zamkniętych, gdzie brak jest dostępu do powietrza. Wówczas nie ma przewiewu i robi się nieprzyjemna wilgoć, jaka atakuje nasze ciuchy.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here