Jak pozbyć się zaschniętej gumy z ubrania?

Nie ma nic gorszego, niż wstanie z ławki i zorientowanie się, że przykleiła się do naszego ubrania guma. To niestety bardzo często powód całkowitego pozbywania się naszego ciucha. Gumę naprawdę ciężko jest usunąć, niemniej jednak powinniśmy zwrócić uwagę na to, że są dostępne pewne sprawdzone triki, jakie pozwolą Ci na to, żeby z resztek lepiącego się produktu pełnego chemii i słodkości, jakoś uwolnić naszą ulubioną sukienkę, nowo zakupioną spódnicę czy wygodne spodnie. Zapraszamy Cię do bliższego zapoznania się z szerokim wachlarzem ciekawych wskazówek prezentowanych przez naszych doświadczonych ekspertów, którzy na temat efektywnego usuwania gumy z jeansów czy innych elementów garderoby wiedzą naprawdę wszystko. Zachęcamy do lektury.

Wystarczy przez zagadanie, chwilę nieuwagi czy niepostrzeżenie gdzieś usiąść, oprzeć się czy zahaczyć o kawałek gumy do żucia bezmyślnie przez kogoś przylepionej i od razu mamy kłopot z doczyszczeniem się ubrania. Na pewno nie raz zdarzył nam się taki wypadek podczas spaceru w parku, wyjazdu autobusem czy autokarem, albo w szkole, kiedy to uczniowie mają tendencję do nalepiania gumy, gdzie popadnie. Zaplamienie z gumy trzeba umieć właściwie sprać, sposobów jest na to kilka.

Numer jeden

Zacznij od tego, że wepchasz zabrudzone gumą do żucia ubranie do lodówki. W niej znajdujące się chłodne masy powietrza doprowadzą do mocnego zamrożenia, w konsekwencji czego po paru godzinach takiego magazynowania, guma sama odpadnie. Możemy także, jeżeli nie odlepia się samoistnie, podważyć ją delikatnie nożykiem. Niewielkie ślady, wręcz drobne pozostałości warto nie odrywać na siłę, ale wrzucić ubranie do pralki i na tej podstawie wyprać zabrudzoną garderobę, doprowadzając ją do ładu. Możesz także postarać się delikatnie ją przetrzeć w rękach.

Jak pozbyć się zaschniętej gumy z ubrania?Numer dwa

Kolejnym sposobem jest rozłożenie ciucha zniszczonego przyklejoną gumą do żucia na sztywnym, twardawym podłożu. Po co? Na wierzch tak rozciągniętej po powierzchni garderoby dajemy kilkadziesiąt kostek lodu, a następnie dociskamy je do struktury ciucha i po kwadransie zdejmujemy kostki. Guma powinna zejść sama.

Numer trzy

Zapieraj ciuch, gdy tylko zorientujesz się, że masz na nim kawałeczek gumy do żucia. Wystarczy, że zastosujesz w tym celu wodę z niewielką ilością płynu do prania czy też płynu do naczyń. Wcieramy go lekko w miejsce pojawienia się plamy z gumą a później posypujemy solą. Nie powinno być jej więcej niż dwie łyżeczki. Przecieramy powierzchnię z gumą jakieś pięć minut, a na koniec pierzemy.

Numer 4

Podziała skutecznie na pewno wrząca woda. W związku z tym konieczne jest zaparzenie wrzątku i zwilżenie nim miejsca na ciuchu, na którym jest guma. Później szorujesz ten punkt ubrania szczoteczką do rąk, możesz także wybrać jako alternatywę szczoteczkę do zębów – zwłaszcza będzie Ci z nią wygodniej, gdy plamka z gumą jest niewielka. Na koniec zastosuj pumeks, ale uważaj, żeby nie uszkodzić włókien ubrania i go nie porwać.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here