Jak rozciągnąć jeansy?

Czy ktokolwiek z nas nie posiada klasycznych jeansów? Tego rodzaju para spodni znakomicie nadaje się na wszelkiego typu okazje, dla obu płci, w każdym wieku i na wszystkie wypady – casualowe, imprezowe, rozrywkowe, do pracy czy szkoły. Niemniej jednak jeans jeasnowi nierówny i to, jaki rodzaj materiału zastosowany zostanie w przypadku konkretnie naszej ulubionej pary świeżo zakupionej w sklepie odzieżowym nie jest możliwe do przewidzenia. Bardzo często dzieje się tak, że mamy do czynienia z jeansem, który zwyczajnie się kurczy po praniu. Co wtedy? O tym dowiesz się bezpośrednio z naszego artykułu. Zachęcamy do przeczytania, jak poradzić sobie z taką niefortunną sytuacją, aby nie trzeba było wymieniać jeansów na kolejną nową parę.

Czasem woda i gorąca temperatura, w jakiej je pierzemy sprawia, że standardowy materiał jeansowy ulega zbiegnięciu. Nierzadko to my tyjemy i wystarczy zaledwie parę kilogramów więcej na wadze, aby ciężko nam było się wbić w nasze ukochane spodnie. Z założenia, prawdziwy jeans powinien stanowić materiał łatwy do rozbicia. Nie jest to jednakże takie proste, trzeba wiedzieć, jak za owe rozbijanie jeansu się zabrać.

Jak rozciągnąć jeansy?Skurczone spodnie jeansowe jak najbardziej damy radę poszerzyć, aby były przywrócone do swojej pierwotnej rozmiarówki, ale w tym celu należy zastosować kilka sprawdzonych trików. Pierwszy z nich to ubranie spodni na siłę po to, żeby upewnić się, w których miejscach nadają się one do rozciągnięcia w szczególności. Można je przeważnie wyciągnąć nieco w okolicy ud, a także dadzą się ponaciągać w nogawkach. Wynika to z faktu, iż splot przebiega w tych fragmentach spodni poziomo. Jeżeli natomiast podejmiemy próbę rozciągnięcia naszych jeansów w pasie, raczej będzie to prawdziwe wyzwanie, bo rzadko kiedy się to udaje. Kolejny krok to wypełnienie butelki ze spryskiwaczem wodą. Wykorzystaj tę, którą stosujesz do prasowania. Wlej w nią letnią wodę. Do czego nam ona konkretnie posłuży? Otóż dzięki niej świetnie poradzisz sobie z rozciągnięciem jeansów na udach oraz pośladkach. W tych fragmentach spodni popsikaj je wodą, używając jej tyle, aż materiał zostanie odpowiednio zwilżony. Później wykonaj kilka gwałtowniejszych ruchów, starając się je mocno rozciągnąć.

Dobrze jest jeszcze zwilgotniałe jeansy ubrać na siebie, a po wskoczeniu w nie zrobić parę skłonów, przysiadów, podbiec, podnieść nogi, pozginać w kolanach, podskoczyć, nachylić się. Te wszystkie akrobacje poszerzą spodnie. Po tym zdejmij je i pozwól im doschnąć do końca.

Jeżeli nagle po praniu Twoje ulubione jeansy zostały skrócone na długość w nogawkach, koniecznie powinieneś je popsikać wodą właśnie w tym miejscu. Następnie ponaciągaj je z góry na dół, tylko postaraj się kontrolować swe ruchy, aby były równe, a nie żeby z jednej strony naciągnąć je bardziej. Możesz także położyć się na podłodze w ubranych spodniach i naciągać jeansy, aż poczujesz się w nich wystarczająco wygodnie. Musisz jednak wiedzieć, że im bardziej wydłużasz nogawki swoich jeansów, tym są one bardziej obcisłe.

Na koniec jeszcze jedna wskazówka – suche, założone na siebie jeansy możesz poddać treningowi. Potraktuj je jak dresy, w których będziesz energicznie i żywiołowo poruszał się przez średnio dziesięć minut. To powinno wystarczyć do rozszerzenia jeansu.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here