Jak wyczyścić muszlę klozetową?

W Twoim domu może być względnie czysto, ale to, że masz ogólny ład i porządek, a rzeczy nie walają się po poszczególnych pomieszczeniach wcale nie oznacza, iż jest u Ciebie odpowiednio schludnie. W tym przypadku musisz zadbać o właściwe przygotowanie łazienki i toalety, bo to są dwa główne miejsca z największymi siedliskami bakterii i zarazków. W niniejszym poradniku skoncentrujemy się natomiast na stosownej pielęgnacji muszli klozetowej, jakiej wyczyszczenie nie jest wcale takie łatwe jak mogło by się wydawać, aby mieć sto procent pewności, że pozbyliśmy się wszelkiego rodzaju brudu czy zanieczyszczeń.

Zrób to sam

Muszla klozetowa powinna być pielęgnowana regularnie, tak często jak dasz radę się tego podjąć. Niemniej jednak wiele co do jej zabrudzeń zależy od tego, jaki masz rodzaj wody. Jeżeli w okolicy Twego miejsca zamieszkania występuje woda twardawa, będzie Ci na pewno ciężej pozbyć się nieestetycznych warstw kamienia gromadzących się przy powierzchni. Warto także zwrócić uwagę na dolne fragmenty krawędzi muszli, a więc na punkt, w którym uchodzi woda. Tam często robią się nieładne zacieki. Musisz je systematycznie eliminować, bo wtedy masz szansę na uniknięcie sczernienia tych przestrzeni, co w przypadku starych i zaniedbanych toalet jest naprawdę powszechnym Jak wyczyścić muszlę klozetową?problemem. Takich zacieków nie da się później zbyt łatwo usunąć. Konieczne jest wtedy wymienienie muszli na nowy model. Poza tym, warto także zainwestować w sprawdzone składem środki pielęgnacyjne, najlepiej mające atesty potwierdzające ich idealne zastosowanie do czyszczenia powierzchni, które mają mieć styczność z ciałem i skórą człowieka. Na rynku jest bardzo dużo rozlicznych rodzajów detergentów, ale nie ma się co dziwić, że część z nich bazuje na naprawdę silnych środkach chemicznych, które mogą doprowadzić do podrażnień. Poza tym, niektóre są szkodliwe dla otaczającego nas środowiska, a nawet wręcz niebezpieczne i dla ludzi, i dla zwierząt. Jeżeli na detergentach, a tym bardziej chemii kompletnie się nie znasz i ta dyscyplina jest dla Ciebie przysłowiową czarną magią, warto byłoby, żebyś się zdecydował na wykonanie skutecznych preparatów samodzielnie. Jak się za to zabrać? Podpowiemy Ci w niniejszym poradniku.

Soda oczyszczona

Kosztuje ona symboliczne grosze, a jej działanie jest nieocenione. Pozwala na wyeliminowanie nieładnego osadu z muszli klozetowej. Ponadto jest skutecznym sposobem na zacieki, plamy, jakie bardzo często tworzą się nie tylko wewnątrz sedesu, ale także na jego brzegach zewnętrznych. Nie musisz się szczególnie silić, aby soda podziałała na Twoją łazienkę czy toaletę. Konieczne jest jedynie zrobienie mieszanki składającej się z sody oraz wody. Tak gęsta masa powinna zadziałać natychmiastowo, a w tym celu powinieneś skorzystać z gąbki czy wilgotnej szmatki lub tradycyjnej myjki, jakie zanurzasz w miksturze i czyścisz nimi zabrudzenia. Im większe plamy, tym dłużej pozostaw masę na powierzchni. Niech będzie na muszli przez kwadrans, a później plama powinna zniknąć samoistnie.

Ocet

Przydatny będzie do czyszczenia muszli klozetowej również standardowy ocet. Szklankę tego produktu wylewamy na ścianki muszli i zostawiamy tak przez godzinę. Jest to super sposób na usuwanie rdzy oraz likwidowanie plam i zacieków. Idealnie sprawdza się zwłaszcza do pielęgnacji dna sedesu. Dodatkowo możesz do octu dodać pewne ilości sody oczyszczonej połączonej z wodą.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here