Krzesła do kuchni. O czym pamiętać podczas zakupów?

Jeśli kuchnia ma wystarczająco dużo przestrzeni, warto stworzyć w niej miejsce do spożywania posiłków. Jakie krzesła sprawdzą się wówczas najlepiej?

W kuchni, wbrew pozorom, spędzamy dość dużo czasu. To pomieszczenie, w którym nie tylko gotujemy, ale również spotykamy się z bliskimi. Powinno być zatem zaprojektowane tak, aby było funkcjonalne, ergonomiczne, ale też stylowe.

Skupmy się tutaj na jednej funkcji kuchni – kuchni jako miejscu, w którym można zjeść posiłek. Jakie krzesła mogą zapewnić wtedy maksymalną wygodę?

Stół czy blat – gdzie jeść w kuchni?

Gdy kuchnia jest odpowiednio dużym pomieszczeniem, wtedy najlepiej ustawić w niej zwykły stół – okrągły, kwadratowy czy prostokątny. Ciekawa propozycja to także wyspa kuchenna, która również może pełnić rolę stołu pośrodku pomieszczenia.

Nie zawsze kuchnia pozwala na ustawienie w niej dużego stołu, przy którym będą mogli zmieścić się wszyscy członkowie rodziny. W takim przypadku rozwiązaniem jest wydzielenie jednego z blatów – to popularne w aneksach kuchennych, gdzie blat oddziela strefę kuchni od strefy salonu albo korytarza.

W zależności od tego, gdzie będziemy chcieli spożywać posiłki w kuchni, dobieramy odpowiednie krzesła, która będą mogły zapewnić maksymalny komfort.

Krzesła, taborety i hokery

W sklepach można znaleźć obecnie szeroką gamę różnych rodzajów krzeseł – jakie krzesła kuchenne będą najlepszym zakupem?

Możemy podzielić je na trzy główne kategorie, a mianowicie na standardowe krzesła, na taborety, a także na hokery. Różnią się pomiędzy sobą swoją konstrukcją, a tym samym także komfortem, miejscem, które zajmują, estetyką.

Gdy w kuchni chcemy po prostu umieścić stół, najlepszym dodatkiem będą standardowe krzesła, które możemy dopasować indywidualnie do aranżacji wnętrza. W sklepach wybór jest ogromny – od modnych teraz krzeseł z siedziskami z tworzywa sztucznego, przez tradycyjne modele z litego drewna, a skończywszy na wygodnych krzesłach z tapicerkami.

Jeśli ważny jest komfort, warto postawić na modele tapicerowane albo też dokupić dodatkowe poduszki na siedziska, które są również łatwiejsze do utrzymania w czystości.

Gdy w kuchni jest jednak mniej miejsca, w takim przypadku najlepszym wyborem będą taborety – te kompaktowe krzesła można bez problemu wsunąć pod stół, dlatego nie będą przeszkadzały, gdy ni będą potrzebne.

Z kolei w tych kuchniach, gdzie znajdują się blaty, warto postawić na hokery – to wysokie krzesła dopasowane pod względem swojej wysokości do blatów. Można kupić je w wielu wariantach do wyboru, na przykład jako wygodne fotele z tapicerowanymi siedziskami i oparciami, ale też jako wysokie taborety bez oparć.

Hokery mają dodatkową podpórkę pod stopy, która dodatkowo ułatwia wchodzenie i schodzenie. Także można zakupić modele, które są obrotowe i pozwalają na swobodną regulację wysokości siedziska przy blacie dla maksymalnego komfortu.

Zatem jeśli chcesz zakupić krzesła do kuchni, wybór jest ogromny – zakupy można zrobić obecnie również przez internet, bez potrzeby wychodzenia z domu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here