Odżywka odbudowująca do włosów – jak ją wybrać?

Odżywka odbudowująca włosy to produkt, który powinien znaleźć swoje stałe miejsce w naszej łazience i codziennym rytuale pielęgnacyjnym. Jej rodzaj należy dopasować do indywidualnych potrzeb włosów. W przypadku włosów zniszczonych najlepiej sprawdzi się odżywka odbudowująca, która zawiera składniki regeneracyjne. Aby wiedzieć, po jaki produkt sięgnąć, najpierw musimy dowiedzieć się, które substancje w pozytywny sposób wpłyną na kondycję włosów, wyraźnie ją poprawiając. Oto kilka wskazówek, jakie składniki powinna zawierać skuteczna odżywka odbudowująca włosy.

Odżywka do włosów, czyli produkt do zadań specjalnych

Odżywka odbudowująca włosy to szczególny rodzaj kosmetyków przeznaczonych do ich pielęgnacji. W odróżnieniu od szamponu, którego głównym zadaniem jest oczyszczenie włosów i skóry głowy z łoju, resztek kosmetyków używanych do ich stylizacji oraz innych zanieczyszczeń, odżywka przede wszystkim pielęgnuje włosy, dostarczając im niezbędnych do zachowania dobrej kondycji substancji. Jej regularna aplikacja w sposób zgodny z zaleceniami producenta jest w stanie w widoczny sposób poprawić kondycję włosów, jednocześnie pozytywnie wpływając na ich wygląd. Aby tak się jednak stało, odżywka powinna zawierać odpowiednie substancje. Najskuteczniejsze, a przy tym bezpieczne dla włosów są substancje pochodzenia naturalnego, np. olejki i wyciągi roślinne – im większa ich zawartość, tym lepiej. Wystrzegajmy się natomiast kosmetyków, które przepełnione są silnie działającymi substancjami chemicznymi, m.in. parabenami i silikonami, które oblepiając łodygę włosa, znacznie go osłabiają, przyczyniając się do jego przedwczesnego wypadania. Przykładem bogatego w naturalne substancje produktu jest chociażby odżywka Fructis Goodbye Damage. Wśród jej składników znalazły się ekstrakty z olejków owoców keraphyll oraz amli, które odbudowują włosy, naprawiając ich zniszczenia wywołane m.in. działaniem czynników zewnętrznych, a także witaminy B3 i B6 oraz inne dobroczynne substancje pochodzenia roślinnego.

Jak stosować odżywkę do włosów, aby przyniosła oczekiwane rezultaty?

Aby odżywka do włosów okazała się naprawdę skuteczna, powinna nie tylko posiadać dobry skład, ale też być odpowiednio stosowana. Oczywiście warto w tej kwestii posiłkować się zaleceniami producenta zamieszczonymi na opakowaniu konkretnego produktu, ale istnieje też kilka ogólnych zasad, które bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku większości tego rodzaju kosmetyków. Najważniejszą rolę oczywiście odgrywa systematyczność stosowania odżywki. Trudno bowiem wymagać, aby poprawiła kondycję naszych włosów, jeśli sięgamy po nią wyłącznie okazjonalnie. Największą skuteczność zapewnia stosowanie produktu po każdym myciu włosów. Posiadaczki włosów cienkich, zwłaszcza z tendencją do przetłuszczania się, powinny zupełnie zrezygnować z nakładania produktu na całą długość włosów, gdyż mogłoby je to nadmiernie obciążać, potęgując problem. Wystarczy, jeśli w takiej sytuacji nałożymy odżywkę mniej więcej na połowę długości, gdzie włosy zazwyczaj są najbardziej zniszczone i jednocześnie najbardziej narażone na uszkodzenia spowodowane chociażby niewłaściwą stylizacją. Działanie odżywki warto od czasu do czasu wzmocnić zastosowaniem maski do włosów pochodzącej z tej samej linii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here