Odsysanie tłuszczu jest jednym z zabiegów, wokół którego narasta wiele mitów i niedopowiedzeń. Przede wszystkim, zabieg ten jest interesujący dla osób, które walczą z nadmierną otyłością. Myśląc, że po odsysaniu tłuszczu, dana osoba będzie w bardzo dobrej formie, można się nieco zdziwić. Samo odsysanie tłuszczu może być nieskuteczne bez stosowania ćwiczeń i diety, ale… Po kolei.

Zabieg odsysania tłuszczu

Liposukcja polega na odessaniu tłuszczu z danego miejsca ciała. Zabieg ten polega na rozbiciu i usunięciu tkanki tłuszczowej na stałe z danego miejsca. W przypadku przybrania na wadze, tłuszcz może pojawić się wokół miejsca, z którego został usunięty, co może być wadą.

Ponadto, po zabiegu liposukcji, tkanka tłuszczowa może tworzyć brzydko wyglądające fałdy, które można usunąć za pomocą kolejnych zabiegów medycyny estetycznej.

Przebieg odsysania tłuszczu

Odsysanie tłuszczu jest przeprowadzane za pomocą rurki zasysającej tłuszcz, którą wprowadza się przez drobne nacięcia pod skórę. Tkanka tłuszczowa jest pierw topiona, po czym następuje jej odsysanie do specjalnego zbiornika. Proces liposukcji z brzucha trwa od 2 do średnio 6 godzin. Jednorazowo powinno się odsysać maksymalnie 4 litry tłuszczu.

Skuteczność liposukcji

Ceny medycyny estetycznej są często bardzo wygórowane. Szczególnie wysoko płatne są zabiegi chirurgiczne. Przede wszystkim z tego względu, że są przeprowadzane przez specjalistów, ponadto nie należą do najłatwiejszych. Liposukcja cena jest podobnie. Za odsysanie tłuszczu z brzucha należy zapłacić kilka tysięcy złotych.

O tym, czy zabieg będzie skuteczny decyduje w głównej mierze zachowanie pacjenta po odsysaniu tłuszczu. Jeżeli nie zmieni swoich nawyków żywieniowych oraz trybu życia, może w szybkim tempie wrócić do miejsca sprzed liposukcji. Co gorsza, miejsca z których został odessany tłuszcz nie będą nim pokryte, co powoduje powstawanie dziwnie wyglądających fałd. Odsysanie tłuszczu cena jest wysoka, przez co takie postępowanie byłoby skrajnie nieprzemyślane, gdyż koniec końców doprowadziłoby do szybkiej straty kilku ciężko zarobionych tysięcy złotych.

Gdzie szukać specjalistów od liposukcji?

Zabiegi odsysania tłuszczu są przeprowadzane w wielu klinkach chirurgii estetycznej. Można znaleźć je w największych polskich miastach jak Warszawa, Kraków czy Katowice. Wiele informacji można znaleźć na stronach internetowych wraz z cennikiem liposukcji. Informacje na temat lekarzy również można znaleźć w internecie, warto szukać opinii wśród osób, które taki zabieg mają już za sobą.

Liposukcja jest zabiegiem coraz częściej wybieranym przez osoby chcące stracić nadmierną tkankę tłuszczową. Należy pamiętać o tym, żeby dobrze postrzegać ten zabieg. Nie jest to zwykłe odsysanie tłuszczu, które można przeprowadzać raz za razem. Osoby decydujące się na liposukcję powinny pamiętać o tym, że jej cena jest wysoka, a sukces zabiegu w dużej mierze zależy od nich samych i ich zaangażowania po odsysaniu. W każdym razie, można osiągnąć wiele lecz nie bez wysiłku.

Cennik zabiegów medycyny estetycznej poznasz na stronie https://lipoline.pl/cennik/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here