Żyjemy w czasach, kiedy podróże są o wiele łatwiej dostępne niż wcześniej, ciągle powstają nowe linie lotnicze, a promocje na bilety do dalekich krajów pojawiają się coraz częściej. Marzysz o podróży do Ameryki, Azji czy Afryki? Nie ma problemu. Wystarczy znaleźć dobre biuro podróży lub upolować bilet do danego miejsca w korzystnej cenie.

Nic poza naszą wyobraźnią oraz limitami finansowymi nas nie ogranicza. Obecnie problemem jest raczej decyzja – gdzie warto by się wybrać? Na jaką podróż wydać swoje pieniądze? Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa, ponieważ każde miejsce i każda kultura ma w sobie coś wyjątkowego i coś co warto zobaczyć. Ale wakacje czy też urlop przypadają nam zwykle jedne na rok więc trzeba się na coś zdecydować. Jeśli marzą Ci się piękne plaże, gorące słońca oraz klimatyczne miasta w stylu lat kolonialnych to koniecznie powinieneś wybrać się w podróż na Kubę!

Jaki jest najlepszy termin do wyjazdu na Kubę?
Jeśli jesteś fanem aktywnego spędzania czasu to idealnym czasem na podróż na Kubę będzie dla Ciebie przełom kwietnia i maja. Jest to moment, kiedy następuje stopniowa zmiana pory suchej na deszczową – wtedy też temperatury nie są zbyt wysokie, sporadycznie mają miejsce opady, a wilgotność powietrza jest dość niska. Natomiast jeśli jesteś osobą, która mogłaby się wygrzewać całymi dniami na plaży i która uwielbia słońce to koniecznie powinieneś odwiedzić Kubę w czasie od grudnia do kwietnia. W tym okresie na Kubie panuje pora sucha, a więc średnia temperatura wynosi tam od 25 stopni Celsjusza do 30 stopni Celsjusza. Są to doskonałe warunki do tego, aby zaznać kąpieli słonecznych, odpocząć na plaży oraz nacieszyć się tropikalnym klimatem tego miejsca. Należy jednak pamiętać, że wieczorami temperatura może spaść nawet poniżej 10 stopni Celsjusza, dobrze więc jest spakować ze sobą chociaż jedną, cieplejszą bluzę.

Co warto zobaczyć będąc na Kubie?
Zanim wybierzecie się na podróż w to bajeczne miejsce, jakim jest Kuba powinniście przeglądnąć ofertę biura Planet Escape, w której znajdziecie plan podróży do takich miejsc jak: Varadero, Trynidad, Cienfuegos czy Hawana. To tutaj będziesz mógł całymi dniami wypoczywać na bajecznych plażach Varadero oraz zwiedzić plantację tytoniu w dolinie Pinar del Rio. Będziesz mógł cieszyć się długimi spacerami po Hawanie oraz zaznać relaksu w mieście Cienfuegos. Koniecznie także musisz się udać do Trynidad – do miejsca, gdzie poczujesz klimat czasów kolonialnych oraz poznasz lokalną kulturę. Kuba to miejsce, gdzie zatańczysz w rytmie rumby oraz salsy i będziesz wypoczywać na rajskich, karaibskich plażach!

Zrelaksuj się na bajecznych plażach Varadero!
Jeśli marzy Ci się opalanie pod palmami na pięknej plaży i popijanie drinków to koniecznie wybierz się na plażę Varadero. Leżąc na złotej, piaszczystej plaży będziesz mógł podziwiać turkusowe wody Morza Karaibskiego. Znajdziesz się w jednym z najsłynniejszych oraz najpiękniejszych kubańskich kurortów. Ponadto zaznasz pogody, której niestety nie uznasz w Polsce, a witaminy D po wakacjach na Kubie starczy Ci jeszcze na długi czas! Plaża Varadero jest również doskonałe miejsce do uprawiania wszelkich sportów wodnych typu nurkowanie, surfowanie czy żeglowanie. Nie będziesz się więc nudzić, a jak poczujesz zmęczenie możesz do samego wieczora wylegiwać się na plaży, której piasek z wyglądu przypomina białą mąkę i wygląda wręcz bajecznie!

Oddaj się podróży w czasie w kolonialnym Trynidad
Trynidad to miejsce, gdzie będziecie mogli podziwiać rezydencje z włoskimi freskami, francuskimi żyrandolami oraz hiszpańskimi meblami. To one są największym dowodem na to, jak ogromnych majątków dorobili się tutaj plantatorzy trzciny cukrowej. Jest to bajeczne miasteczko, w którym czas zatrzymał się w miejscu i w którym w pełni można poczuć ducha historii tego miejsca!

Czemu miasto Cienfuegos jest nazywane Paryżem Kuby?
Cienfuegos to miasto, które cechuje się homogeniczną neoklasyczną architekturą oraz które łączy w sobie karaibską przebojowość z paryską elegancją, dlatego też nieprzypadkowo nazywane jest Paryżem Kuby. Ponadto musisz wiedzieć, że miejsce to znajduje się na liście światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Często nazywane jest ono także Perłą Południa. Panuje tam atmosfera prowincjonalnego kubańskiego portu i jest to doskonałe miejsce, aby spędzić tam wieczór ze szklanką rumu wsłuchując się w rytmy salsy i rumby.

Wakacje na Kubie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here