lokówki do włosów

Lokówki do włosów cieszą się dzisiaj dużą popularnością w świecie stylizacji fryzur. Dzięki nim można z powodzeniem stworzyć na głowie burzę włosów, jak i ułożyć je w bardziej spokojny i dystyngowany styl. Lokówki jak sama nazwa wskazuje zostały zaprojektowane do tworzenia loków, loczków oraz falujących pasemek włosów. Dzięki lokówce można stworzyć wspaniałą fryzurę na każdą okazję. Lokówki dzielą się na różne rodzaje, to zależy od materiału, z jakiego została wykonana lokówka, oraz jej średnicy. Lokówki wykonane są z różnego materiału, jednak zawsze posiadają ten sam podłużny kształt i jest wyposażone w rączkę, która ułatwia posługiwanie się rozgrzaną końcówką lokówki. Niektóre lokówki posiadają wymienne końcówki o różnej średnicy-najbardziej popularna jest końcówka spiralna o średnicy 2-3 cm. Dzięki gładkiej końcówce lokówki możliwe jest uzyskanie loków oraz fal w różnorodny sposób, zgodnie z fantazją użytkownika. Modele o większej i mniejszej średnicy służą odpowiednio do rodzaju włosów i ich struktury oraz stylu, jaki nas interesuje, jaki najbardziej nam się podoba

Czym różnią się obecne lokówki?

Na polskim rynku istnieje wiele rodzaj lokówek, między innymi są to lokówki chromowane lub metalowe to najtańszy typ lokówek zalecany do sporadycznego stosowania. Lokówki do włosów złote i tytanowe, które rozgrzewają się najszybciej i przez to włosy skręcają się dużo szybciej niż w innych. Lokówki teflonowe posiadają mechanizm zabezpieczający przed przywarciem włosa do rozgrzanej końcówki, jednak powłoka teflonowa po czasie może się wykruszyć. Lokówki ceramiczne i lokówki turmalinowe są to najzdrowsze według fryzjerów lokówki, które wpływają na wygładzenie struktury włosa dzięki wydzielaniu ujemnych jonów.

Idealne loki dzięki lokówce do włosów

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Jednak należy pamiętać, że nie ważne, jakiego rodzaju używamy lokówki czy ceramicznej, czy metalowej, ważne jest zastosowanie odpowiedniej ochrony dla włosów przed zabiegiem. Doskonałe są serum lub balsamy, które chronią przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury. Takie serum należy nanieść na włosy i dokładnie w nie wmasować przed każdym zabiegiem. Lokówka do włosów jednak nie powinna stać się codziennym elementem stylizacji włosów, tym bardziej, gdy farbujemy włosy lub dokonujemy na nich zabiegu trwałej ondulacji. Stosowanie lokówki niezgodnie z zaleceniami może spowodować spalenie struktury włosa, wysuszenie oraz powstawanie kołtunów tzw.” efekt siana „. Włosy łatwo można zniszczyć przez nieumiejętne stosowanie lokówki do włosów, dlatego najbardziej bezpiecznymi lokówkami okazują się ceramiczna lub turmalinowa.

Reasumując drogie Panie, każda z nas chce wyglądać pięknie i niepowtarzalnie oraz cieszyć się doskonałą fryzurą. Lokówka jest bardzo dobrym narzędziem, jeśli chodzi o stylizacje włosów i tworzenie nowych modnych fryzur na każdy dzień. Jednak by cieszyć się nowymi fryzurami i zachować zdrowe i piękne włosy, niezbędna jest mądrość w posługiwaniu się tym urządzeniem. Zatem korzystajmy z lokówek z „głową”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here