jak schudnąć z ud

Lub szkolenia na uda w domu dają dobre wyniki? Tak, wystarczy odpowiednio je wykonywać oraz okazać się systematycznością. Poznaj parę przykładowych ćwiczeń na uda, które ułatwią Ci ładnie wymodelować sylwetkę przed latem.

Skuteczne ćwiczenia aerobowe

Najwięcej czasu poświęcaj na ćwiczenia aerobowe. Pamiętaj, iż to tylko aerobik jest najlepszym sposobem na utratę zbędnych kilogramów. Dzięki niemu spalisz dużo kalorii w bardzo szybkim okresie – wiele dużo aniżeli podczas ćwiczeń siłowych.

Efektywna częstotliwość ćwiczeń

Wykonując chociażby proste ćwiczenia odchudzające uda ci się stracić na wadzę, o ile ćwiczenia będą przeprowadzane często. Ćwicz co najmniej 30-45 minut dziennie, 4-5 dni w tygodniu. Na siłowni możesz wykonywać ćwiczenia odchudzające uda z użyciem specjalnych maszyn, które dają mięśniom niezły wycisk. Gdy natomiast wolisz ćwiczyć w swym zaciszu, poniższy zestaw jest dla Ciebie. Jako obciążenie wystarczy Ci ciężar własnego ciała, z czasem warto też zainwestować w kilka hantli, dzięki którym trening będzie bardzo skuteczny. Pamiętaj, iż ćwiczenia należy zawsze rozpocząć rozgrzewką, oraz na zakończenie zrobić parę ćwiczeń rozciągających. Co istotne – nie ćwicz samodzielnie, gdy jesteś kłopoty z systemem kostnym, np. z kolanem, biodrem, kręgosłupem. Wtedy bezpieczniej jest poprosić o pomoc rehabilitanta. W współzależności od twojej sprawności, możesz rozpocząć ćwiczyć z mniejszą częstotliwością, a z czasem ją zwiększać. Gdy pragniesz zrzucić dużo kilogramów, najodpowiedniejsze będą ćwiczenia wykonywane systematycznie.

zgrabne uda dzięki prostym ćwiczeniom

Ćwiczenia wysmuklające uda

Oto 4 dobre ćwiczenia na uda dla początkujących:
1. Squaty – ćwiczenie znane każdemu, kto choć trochę zajmuje się fitnessem. Efektywnie wzmacnia mięsień czworogłowy oraz różne mięśnie uda. Natomiast squaty należy wykonywać odpowiednio, odmiennie szybko się nabawić kontuzji kolana.
W kategorii podstawowej squaty składa się ze sztangą, obniżając pupę mniej więcej do wysokości kolan. Warto trzymać się tej zasady, bo schodzenie niżej może zatrzymać się kontuzją. Gdy szukasz odpowiedniego ćwiczenia na pośladki oraz uda w domu, poradzisz sobie oraz bez sztangi – na starcie oraz naprawdę będzie bardzo. Jedna seria squatów to 8-12 powtórzeń.
2. Wypady – inne skuteczne ćwiczenie na uda. Aby wzmocnić jego efektywność, możesz liczyć w rękach hantle. Podczas całego ćwiczenia ręce powinny zostać rownolegle do ciała.
Instrukcja wygląda tak: zrób prawą nogą wykrok do przodu oraz uważnie zegnij nogi w kolanach (kolano lewej nogi nie winno natomiast dotykać podłoża). Wróć do pozycji wyjściowej oraz osiągnij to samo ćwiczenie na kolejną nogę. Zrób po 8-12 powtórzeń na wszą stronę.
3. Wpływanie na poziom – to na pozór proste ćwiczenie daje dobre wyniki, zmuszając do pracy również przednie, jak również tylne mięśnie ud.
Jak je zrobić? Stań przed stabilnym stopniem. Gdy chcesz, możesz wesprzeć się o poręcz. Nie podkurczaj głowy – patrz przed siebie. Postaw jedną stopę na poziomie (całą) oraz mając na nią ciężar ciała, unieś się, trzymając druga nogę w powietrzu. Podczas robienia tego ruchu kolano nie winno przekraczać linii palców stóp.
Wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz ćwiczenie 8 razy na każdą nogę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here