Masażery do masowania

0
3835

Tradycyjny masaż skóry głowy polega na użyciu wyłącznie opuszków palców. Można go wykonać samodzielnie albo skorzystać z usług masażysty. Podobnie jak w przypadku masażu ciała, istnieją również specjalne narzędzia (masażery z https://www.lento.pl/masazery.html) do masażu głowy. Niektórzy specjaliści zalecają używanie masażera skóry głowy, inni uważają, że masaż opuszkami palców jest równie skuteczny. Ostatecznie to od nas zależy czy wybierzemy tradycyjną metodę czy urządzenie do masażu. Zabieg możemy wzbogacić, używając olejków eterycznych do masażu skóry głowy. Badania wykazały, że zarówno olejek lawendowy z dobrego źródła, jak i olejek z mięty pieprzowej mogą pomóc przyśpieszyć wzrost włosów.

Wystarczy wymieszać 1 do 2 kropli olejku lawendowego lub miętowego z 1 łyżką oleju jojoba lub rozpuszczonego oleju kokosowego i nałożyć bezpośrednio na skórę głowy, a następnie opuszkami palców lub masażerem do skóry głowy delikatnie wmasować olejki w skórę głowy. Przed nałożeniem olejku eterycznego na skórę głowy, należy wykonać test płatkowy na niewielkim obszarze skóry, aby upewnić się, że nie jesteśmy uczuleni.

Oprócz masowania skóry głowy istnieją inne sprawdzone sposoby na wspomaganie wzrostu włosów. Powinno się unikać zbyt częstego mycia i i szczotkowania włosów, ograniczyć stosowanie środków chemicznych, farb i podgrzewanych narzędzi do stylizacji. To wszystko może osłabiać łuski włosów i powodować rozdwajanie i wypadanie. Bardzo ważna jest dieta. Niski poziom cynku, żelaza i biotyny mogą przyczyniać się do wypadania włosów. Istnieją też leki przeciw wypadaniu włosów. Przed ich zastosowaniem, należy się skonsultować z lekarzem. Istnieją też profesjonale zabiegi na porost włosów. Między innymi terapia laserowa, przeszczep i zastrzyki z kortykosteroidów. Nadmierne wypadanie włosów może to być objawem choroby podstawowej, takiej jak niedoczynność tarczycy. Dotychczasowe badania naukowe pokazują, że chociaż masaże skóry głowy nie mogą wyleczyć wypadania włosów, to wpływają dobrze na stymulowanie wzrostu włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here