jakie są cechy dobrego smoku?

Podczas zakupów w sklepie, oglądając powierzchownie opakowania, wszystkie soki wydają się podobne. Większość osób ma wtedy problem z wyborem, a każdy chce wybrać dobry produkt, który dostarczy naszemu organizmowi ważnych minerałów i witamin, które wykazują pozytywny wpływ na jego funkcję. Jak zatem odróżnić prawdziwy sok owocowy oraz napoju ze szkodliwymi dla zdrowia dodatkami?

Jak wybrać dobry sok?

Hasłem sok, określony jest zazwyczaj napój, który został wyprodukowany wyłącznie z owoców lub warzyw. Nie powinna się w nim znajdować ani woda, ani cukier, ani inny środek chemiczny. Wychodzi na to, że sok sprzedawany w sklepie powinien być taki sam, jak ten który został świeżo wyciśnięty. Czy faktycznie tak jest?

Niestety w rzeczywistości różnica pomiędzy tymi produktami jest olbrzymia. Tutaj nie tylko smak jest inny, ale też konsystencja i skład. Wiele firm próbuje oszukać swoich konsumentów, poprzez rozcieńczenie soku z wodą, wtedy powstaje nektar. Jest to świadome wprowadzenie klienta w błąd. Wtedy na opakowaniu nie pojawia się duży, rzucający się w oczy napis ‚sok’, tylko zostaje podany jego smak. Co lepsze w taki sposób, żeby klient podczas wyboru był przekonany, że kupuję sok. Wtedy dopiero po powrocie do domu orientujemy się co wybraliśmy. Zamiast soku posiadamy napój składający się z wody i substancji chemicznych.

Który sok jest najzdrowszy?

Jakość soku jest uzależniona od sposobu jego produkcji i samych owoców. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup soków jednodniowych, które są bezpiecznym i wartościowym wyborem. Warto również wspomnieć, żeby wybierać za każdym razem inny smak, w ten sposób dostarczymy swojemu organizmowi różnych witamin i minerałów, które są niezbędne.

Składniki odżywcze znajdujące się w tego typu sokach są bardzo dobrze przyswajane. Istnieje jednak jeszcze jedna możliwość, która ułatwi nam spożywanie wartościowych soków. Zakup domowej sokowirówki i samodzielne ich wykonywanie. Takie soki z pewnością przyniosą wiele korzyści dla organizmu oraz dostarczą wyjątkowych wrażeń smakowych.

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/jak-wybrac-dobry-sok/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here