Lekarz
fot. pexels.com

Moda od wieków jest istotnym elementem naszego życia. Chcemy podążać za trendami, wplatać je w swój ubiór i często dopiero gdy przeglądamy zdjęcia, jesteśmy w stanie określić jak zmienił się nasz wizerunek. Jednak co w przypadku gdy na codzień pracujemy w lekarskim fartuchu? Pierwszym skojarzeniem jest biały lub zielony strój. Okazuje się, że jeśli komplet spełnia swoje funkcje i normy, może występować w przeróżnych wariantach.

Jaki strój medyczny będzie odpowiedni?

 

Przeczytaj też: Moda w pracy lekarzy

Na rynku pojawiają  się zestawy w różnych kolorach i wzorach. Do tego istotne jest obuwie – przede wszystkim musi być wygodne oraz zdrowe dla kręgosłupa zapewniające odpowiednią wentylację, szczególnie podczas intensywnego dyżuru.

Strój lekarski najczęściej wykonany jest z bawełny, dzięki czemu jest miękki i komfortowy w noszeniu. Moda modą, ale w tym przypadku funkcjonalność bierze górę.Chociaż przydadzą się pojemne kieszenie czy ściągacze zapobiegające opadaniu to nie zmienia  to faktu, że przy okazji talia może być zaznaczona materiałowym paskiem a spodnie mieć wyższy stan by jeszcze bardziej wysmuklić figurę. Zestawy kolorystyczne możemy dowolnie łączyć i mieszać by uzyskać oczekiwany efekt. 

Mężczyźni też chcą wyglądać atrakcyjnie.

Moda damska zwykle daje dużo więcej możliwości ale nie możemy oczywiście pominąć mody męskiej. Fartuchy dla panów są dostępne w wielu wariantach i fasonach. Praktyczne bluzy mogą mieć kolorowe czy wzorzyste wstawki i kieszonki nie tracąc przy tym na funkcjonalności.  Choć oczywiste jest, że zaufanie lekarza wzbudza w dużej mierze jego wiedza i doświadczenie, jednak istotne jest to, jak jesteśmy postrzegani. W pracy spędzamy sporą część naszego życia dlatego warto również tam czuć się dobrze a swój uniform wkładać każdego dnia z przyjemnością.

 

Przeczytaj też: Zdrowie z natury czyli oleje tłoczone na zimno

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here