O czym nie możesz zapomnieć podczas golenia

Nawet dopracowanie idealnej techniki może nie uchronić cię przed podrażnieniami. Golenie niestety bywa problematyczne, zwłaszcza jeśli od razu po wyjściu z łazienki na twojej twarzy pojawiają się krostki i podrażnienia. Na szczęście możesz tego uniknąć, jeśli tylko zastosujesz się do naszych wskazówek. Co zrobić, by golenie było naprawdę bezproblemowe?

1. Golenie tylko z idealnie dobranymi kosmetykami

Stosowanie dobrych kosmetyków do golenia to podstawa. Najważniejszym jest dobra pianka. Dzięki niej nawilżysz skórę i zmiękczysz zarost, więc praca maszynką nie będzie wymagała użycia siły, a to automatycznie zmniejszy ryzyko pojawienia się mikrozacięć czy podrażnień. Golenie przebiegnie gładko i szybko. Możesz szukać pianki, która dodatkowo będzie zawierała na przykład składniki kojące lub tonizujące. To jeszcze usprawni cały proces.

2. Przygotuj skórę

Golenie będzie bezproblemowe tylko pod warunkiem, że odpowiednio przygotujesz skórę. Jak to zrobić? Pierwszy krok zaczyna się już… pod prysznicem. Skórę warto mocno nawilżyć, nie tylko kosmetykami, lecz także właśnie pod wpływem gorącej pary wodnej. Dlatego najlepiej golić się od razu po wyjściu z kąpieli. Możesz także zrobić peeling – drobinki ścierające szybko usuną nadmiar sebum i starego naskórka, więc golenie będzie łatwiejsze.

3. Ostrożnie wybieraj maszynki

Ta zasada powinna być wypisana złotymi zgłoskami! Przed każdym goleniem musisz pamiętać o tym, że maszynka koniecznie musi być bardzo ostra. Tępym ostrzem tylko zrobisz sobie krzywdę – łatwiej o zacięcie się lub o podrażnienie. Dlaczego? Jeśli żyletka lub ostrze nie przesuwają się gładko po twarzy, musisz włożyć w to więcej siły. A to już prosta droga do tego, by się zaciąć lub mocno zedrzeć naskórek.

4. Zdezynfekuj ostrze

Poprawnie przeprowadzone golenie samo w sobie może nie być powodem powstawania podrażnień i krostek. Bardzo często przyczyną takich drobnych stanów zapalnych są bakterie, które żyją na ostrzu. Wilgoć i ciepło w łazience sprzyjają ich namnażaniu się, dlatego przed każdym użyciem myj maszynkę w gorącej wodzie, a od czasu do czasu zdezynfekuj ostrze. Możesz użyć do tego alkoholu, wody utlenionej lub toniku.

5.Opłucz twarz zimną wodą

Kiedy skończysz golenie, koniecznie opłucz twarz zimną wodą. To pomoże ci zmyć resztki pianki, ale też przy okazji zamknie pory i zniweluje problem pieczenia i wrastających włosów.

6. Zadbaj o twarz po goleniu

Na samej wodzie nie można poprzestać. Pamiętaj, że jest ona bardzo silnie wysuszająca, dlatego potrzebujesz czegoś nawilżającego i delikatnie kojącego. Po goleniu nie możesz zapomnieć o użyciu odpowiednich kosmetyków. Nie sięgaj po preparaty zrobione na bazie alkoholu etylowego, które tylko zaognią skórę i jeszcze bardziej ją wysuszą. Podstawą jest balsam po goleniu, który nawilży i przywróci równowagę hydro-lipidową tkanki. Szukaj takich balsamów, które zawierają składniki kojące. Dzięki nim golenie przestanie być problemem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here