Święta Bożego Narodzenia to czas, na który czekają wszystkie dzieci. Rodzice za to mają spory problem z wyborem odpowiednich prezentów dla swoich milusińskich. Poniżej postaram się przedstawić dwa ciekawe pomysły na prezenty świąteczne dla dzieci w każdym wieku.

Klocki zawsze się sprawdzają

Chyba nie ma dziecka, które by nie lubiło budować konstrukcji z klocków. Budować lubią zarówno mali chłopcy, jaki i dziewczynki. Co ciekawe pasja ta nie mija z wiekiem, tylko konstrukcje z czasem robią się coraz bardziej zaawansowane. Na początku są to proste wieże a po pewnym czasie przemieniają się w skomplikowane budowle i pojazdy.  

Nic więc dziwnego, że rodzice bardzo często kupując gwiazdkowe upominki wybierają klocki. W przypadku najmniejszych chłopców najlepszym wyborem wydają się klocki drewniane lub Lego Duplo. Zabawka tego typu nie służy prostej zabawie, ale również ma duży walor edukacyjny. Budzi w dziecku chęć do eksperymentowania i doskonale rozwija wyobraźnię przestrzenną.  

Wielu rodzicom może się wydawać, że klocki są zbyt oczywistym wyborem, że obecnie w sklepach dla dzieci dostępnych jest wiele innych bardziej zaawansowanych technicznie zabawek. To jednak z perspektywy dziecka klocki nadal będą dużo ciekawsze niż nowoczesne autka czy kolorowe figurki. Takie zabawki przykują uwagę dziecka tylko na kilka chwil a potem wylądują zapomniane pod łóżkiem lub w jakimś pudełku. Do klocków dziecko będzie stale powracać.

Magiczne książki dla dzieci

Czytanie książek jest jedną z najcudowniejszych rzeczy. Dlatego należy w każdy możliwy sposób zachęcać dzieci do czytania.  Wybierając prezenty na gwiazdkę zawsze warto wybrać jakąś baśń lub opowiadanie. Książka jest świetnym prezentem nawet dla maluchów niepotrafiących jeszcze czytać, dzieci uwielbiają, gdy robi to rodzic lub dziadek – zwłaszcza przed snem. 

W obecnej chwili w księgarniach jest dostępna olbrzymia ilość tytułów skierowanych zarówno do małych jak i dużych dzieci. Można kupić nie tylko piękne kolorowe książki pełne ilustracji, ale również bardzo ciekawe serie skierowane do starszych. Dużą popularnością cieszy się na przykład cykl „Magiczne drzewo” Andrzeja Maleszki oraz książki z serii „Tomek Łebski” napisane przez Liz Pichon.

Szukając prezentu dla starszych dzieci warto zastanowić się nad zakupem elektronicznego czytnika do książek. Jest to doskonały gadżet służący nie tylko do zabawy, ale również do nauki. W dzisiejszych czasach coraz więcej książek dostępnych jest w formie elektronicznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here