Z roku na rok rośnie popularność basenów termalnych. Ma to swoje uzasadnienie – tego typu rozrywka jest niezwykle odprężająca. Poza tym zaledwie kilka dni w termach może znacznie poprawić stan zdrowia.

Dlaczego relaks nad wodą jest taki ważny?

Raz na jakiś czas warto zafundować sobie porządne wakacje w basenach termalnych. Obojętnie, czy jesteś naukowcem lubiącym spokojne przestrzenie czy sportowcem uzależnionym od adrenaliny. Z całą pewnością potrzebujesz regeneracji. Ciało to podstawa wszystkiego. Jeśli coś jest nie tak z Twoją sferą fizyczną, odbije się to na Twoim duchu. Prawdę tą znali już starożytni.

Weekend lub dłuższy urlop spędzony na basenach termalnych gwarantuje owocny wypoczynek. Spędzenie kilku dni w wysoko zmineralizowanej wodzie przyczynia się do poprawy zdrowia. Krew krąży szybciej, lepiej działa układ oddechowy, czujesz się zrelaksowany i dystansujesz się od swoich codziennych problemów. Właśnie z tego powodu urlop w termach jest nie do przecenienia. Pobyt w saunie lub w grocie solnej wspaniale nastraja do pracy – pozwala pozbyć się nadmiernego stresu i napięcia mięśniowego.

Najlepsze baseny termalne w Polsce

Kraj nad Wisłą może pochwalić się przynajmniej kilkoma naprawdę dobrze wyposażonymi basenami termalnymi. Nie mamy czego się wstydzić. Prawdziwą kopalnią tego typu placówek jest Podhale. Polskie góry oferują naprawdę ciekawe atrakcje. Oprócz świetnie wyposażonych wnętrz i wykwalifikowanych pracowników (masażyści, fizjoterapeuci itd.) można spodziewać się pięknych, odprężających widoków.

Baseny termalne w Polsce mają różne ceny i różne atrakcje. W zależności od tego, czego potrzebujesz, możesz znaleźć SPA blisko miasta lub ogromny kompleks basenowy z daleka od gwaru. Jednym z najnowocześniejszych ośrodków tego rodzaju jest Park Wodny Terma Bania. Do dyspozycji klientów przeznaczono kompleks kilku basenów. Placówka stanowi połączenie pełnego atrakcji i zabaw Parku Wodnego z wyciszającymi i dedykowanymi naprawie zdrowia termami.  Ponadto w ofercie znajduje się saunarium, które obejmuje wszelkiego rodzaju warianty saun oraz tężnię solankową.

Coś dla urody

Warto wspomnieć o tym, że pobyt w basenach termalnych może mieć zbawienny wpływ na urodę. Wszystko dlatego, że wiele ośrodków oferuje wykonanie zabiegów kosmetycznych w trakcie urlopu. Mogą to być np. manicure/pedicure, depilacja, regulacja brwi, nakładanie henny, pielęgnacja twarzy i ciała. Ponadto klienci mogą spodziewać się wykonania masażu – klasycznego, jak i relaksacyjnego, sportowego lub ujędrniającego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here