Skutki uboczne liposukcji

Odsysanie tłuszczu z okolic ud i brzucha to bardzo popularny sposób na pozbycie się jego nadmiaru w w/w miejscach. Warto jednak pamiętać, że zabieg ten może wywołać – na szczęście krótkotrwałe – skutki uboczne. Co warto wiedzieć na ich temat?

Ból i uczucie dyskomfortu

Każda liposukcja ud cena spowoduje pewne odczucie dyskomfortu i to nawet przez okres kilku dni od zakończenia zabiegu. Najczęściej uczucie to jest wywołane przez wcześniejsze wykonanie nacięcia, poprzez które tłuszcz był odsysany spod tkanki skórnej. Usunięcie dużej ilości tkanki tłuszczowej może też doprowadzić do okresowego stanu zapalnego. Na szczęście pod tym względem odsysanie tłuszczu cena nie jest zabiegiem uciążliwym, gdyż objaw ten mija najczęściej po dwóch, trzech dniach od zakończenia zabiegu.

Odkształcanie i nierówności podskórne

Dużo poważniejszym problemem z którym wiąże się liposukcja brzucha cena, jest zniekształcenie miejsca, z którego została usunięta tkanka tłuszczowa. Wynika to z faktu, że w ciągu takiego pojedynczego zabiegu usuwa się nawet 2 litry tłuszczu. Jego brak może doprowadzić do tymczasowej wklęsłości w określonym miejscu. Na szczęście problem ten mija po kilku dniach, gdyż znajdująca się w sąsiedztwie tkanka tłuszczowa wypełnia pozbawione jej miejsce. Warto też pamiętać, że Liposukcja ud cena jest zabiegiem wykonywanym co kilka tygodni, dlatego obawy dotyczące trwałego odkształcenia się skóry, są raczej mało prawdopodobne.

Zmiany koloru skóry

U niektórych osób odsysanie tłuszczu cena może doprowadzić do powstania zmian koloru skóry. Zabieg ten wiąże się najczęściej z jej miejscowym zaczerwienieniem, które wynika przede wszystkim z naruszenia delikatnej struktury naczynek włosowatych. Warto zaznaczyć, że mało która, wykonana w nowoczesny sposób liposukcja brzucha cena, kończy się właśnie w ten sposób. A jeśli nawet taki objaw się pojawi, to znika on najczęściej po około tygodniu od przeprowadzenia zabiegu.

Podsumowując, zabiegi odsysania tłuszczu z ud i brzucha nie należą do zbyt inwazyjnych. Jeśli jednak zdarzy się, że powyższe objawy będą utrzymywać się przez dłuższy czas, to koniecznie należy skorzystać z pomocy lekarza specjalisty. W przeciwnym razie, mogą się one jeszcze bardziej pogłębić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here