Brazylia to fascynujący kraj, który przywita odwiedzających go turystów wieloma kontrastami. To kraj, gdzie mieszają się ze sobą nędza i ogromne bogactwo, kraj zabawy, karnawału i najlepszych piłkarzy na świecie. Znajdziesz tu oszałamiającą przyrodę; dżunglę zamieszkiwaną przez plemiona indiańskie, ale i nowoczesne metropolie. Chcesz odkryć ten niezwykły kraj? Wybierz się na wczasy w Brazylii. Przeczytaj, dlaczego warto wybrać się do Brazylii i co zobaczyć podczas wycieczki.

Wczasy w Brazylii – Rio de Janeiro

Będąc w Brazylii, warto przede wszystkim zobaczyć Rio de Janeiro. To drugie co do wielkości miasto (po Sao Paulo) do 1960 roku było stolicą kraju. To bez wątpienia jedno z najpiękniejszych miast na świecie, co roku przyciąga miliony turystów. Warto na własne oczy zobaczyć Rio de Janerio, miasto otoczone wzgórzami, nad których góruje pomnik Chrystusa zbawiciela. Panorama miasta zapiera dech w piersiach. Warto również odpocząć na tutejszych plażach: Copacabanie i Ipanemie.

Wczasy w Brazylii – odkryj brazylijskie miasta

Zwiedzając Brazylię, nie warto ograniczać się jedynie do Rio de Janeiro, choć stało się ono poniekąd symbolem kraju. Warto zwiedzić również inne brazylijskie miasta. Bez wątpienia powinniśmy odwiedzić liczące 12 milionów mieszkańców Sao Paulo, które jest nie tylko największym miastem Brazylii, ale i całej Ameryki Południowej. Warto zwiedzić również stolicę kraju – futurystyczną Brasilię oraz Salvador de Bahia, gdzie mieszka największy odsetek ludności indiańskiej i afro-amerykańskiej.

Wczasy w Brazylii – odkryj niezwykłą przyrodę

Będąc w Brazylii, warto również poznać tutejszą niezwykłą przyrodę. Dobrym pomysłem będzie wyprawa do dżungli – oczywiście z doświadczonym przewodnikiem. Podczas pobytu w tym kraju warto również wybrać się na wycieczkę do wodospadów Iguazu, położonych na granicy Brazylii i Argentyny. Najbardziej majestatyczny z nich, wodospad Gardziel Diabła, o wysokości osiemdziesięciu metrów, znajduje się po stronie argentyńskiej, ale spora część parku jest położona na terenie Brazylii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here